VETRANIE A REKUPERÁCIA HELIOS

Rekuperačný systém zabezpečuje kontrolované vetranie budov so spätným získavaním tepla. Prináša mnoho výhod, ktoré zvyšujú komfort a pohodlie ľudí a znižujú náklady na prevádzku budovy.Rekuperácia je dôležitá predovšetkým v novostavbách a rekonštruovaných budovách, ktoré sa izolujú a utesňujú sa v nich špáry, čím sa stávajú vzduchotesné. Tieto opatrenia sú finančne náročné a ich cieľom je šetriť energie. Aby sa ušetrená energia nestratila pri vetraní oknami, je ideálne vetrať prostredníctvom rekuperačnej vetracej jednotky, v ktorej použitý vzduch ohrieva čerstvý. Takto sa nielen zlepší celková energetická bilancia budovy, ale sa zároveň zabezpečí zdravá a komfortná klíma. A to je dôležité.

Vyššia kvalita ovzdušia v interiéri

Kontrolované riadené vetranie zabezpečuje neustály prísun čerstvého vzduchu do obytnej zóny a zároveň odvetranie tých častí domu, kde vznikajú pachy a vlhkosť. Čerstvý vzduch je filtrovaný a preto je čistejší ako pri vetraní oknami.

Zníženie spotreby

Vysoká účinnosť rekuperačnej vetracej jednotky pri spätnom získavaní tepla znižuje náklady na kúrenie. Spotreba rekuperačnej jednotky je minimálna.

Zníženie hluku

V domoch a bytoch so systémom rekuperácie už nie je potrebné otvárať okná. Dom je príjemne prevetraný pri zavretých oknách. Hluk zostáva v exteriéri a Vy si môžete vychutnávať ticho a pohodu domova.

Kontrola vlhkosti

Neustále odvádzanie vzduchu v miestach kde je vyššia vlhkosť zabezpečí jej kontrolu. Je možné aj dopojenie senzorov vlhkosti. Už žiadne plesne v dome.

Rekuperačné jednotky pripájame rôznymi systémami potrubí.

FlexPipe Plus systém

FlexPipe systém so svojou hviezdicovou štruktúrou a prepracovanosťou detailov všetkých komponentov sa dostal na popredné miesto spomedzi ostatných systémov. Jeho jedinečné vlastnosti ho predurčili na to, aby sa stal najvyhľadávanejším systémom pre rodinné domy a byty. Umožňuje jednoduchý návrh, reguláciu, montáž aj čistenie systému vetrania. Jednoducho sa prispôsobuje rôznym situáciám na stavbe a vďaka svojim rozmerom minimalizuje zmenšenie svetlej výšky obytného priestoru potrebné na jeho inštaláciu.
Kruhový tvar je vhodný aj pre zalievanie do železobetónu. Oválny tvar je vhodný na montáž v rámci podlahovej izolácie.

RenoPipe systém

Je rozumným riešením vyvinutým špeciálne pre rekonštrukcie budov na nízkoonergetický štandard. Predstavuje priznané potrubie, ktoré zapadne do interiéru a zároveň ho dobre a úsporne vyvetrá. 
Jeho výhodami sú:
rýchla a jednoduchá montáž aj počas obývania priestorov, neznižovanie svetlej výšky v celej miestnosti, jednorázová montáž bez delenia na fázy, minimum komponentov potrebných na montáž (minimalizácia skladových zásob) cenovo prijateľné riešenie vetrania v existujúcich stavbách,možnosť nafarbenia potrubí.

Ploché potrubia z plastu

Systém plastového plochého potrubia umožňuje  jednoduchú a rýchlu montáž potrubí na steny a pod strop. Jeho prednosťou je úzky tvar a veľmi široký sortiment tvaroviek. Preto je vhodné do úzkych priestorov, kde vďaka tvarovkám zvládne takmer každé obmedzenie. Svoje využitie má pri rekonštrukciách aj stavbách nových montovaných domov, kde šetrí priestor.
Dodávka v jednej veľkosti: 218x55 mm pre objemy vzduchu do 150 m3/h.

Ploché potrubia z plechu

Systém plochého potrubia má pevnú konštrukciu, ktorá umožňuje bezproblémové uloženie pod podlahovú vrstvu. Je z pozinkovaného plechu, odolný voči korózii a nehorľavý. Systém bol navrhnutý špeciálne pre vetranie obytných priestorov. 
Dodávka v dvoch veľkostiach: 150x50 mm pre objemy vzduchu do 90 m3/h a 200x50 mm pre objemy vzduchu do 140 m3/h..

IsoPipe systém

IsoPipe systém poskytuje kompletné riešenie pre každú variantu prívodu a odvodu vzduchu. Prispôsobí sa každej strojovni. Systém zahŕňa rovné rúry, 45°a 90° kolená, spojky, prechodky na rozdeľovacie krabice a zemné výmenníky ... Práca s IsoPipe je veľmi jednoduchá. Jednotlivé časti sa do seba jednoducho zasúvajú. Potrebné dĺžky sa dosiahnu odrezaním nožom. IsoPipe sú ľahké, nemajú ostré hrany a prácu s nimi zvládne aj amatér. Nie je potrebné ich izolovať, keďže materiál, z ktorého sú vyrobené je tepelný a hlukový izolant. Časová úspora pri práci s IsoPipe v porovnaní s prácou s izolovaným Spiro potrubím je až 70%.

REALIZÁCIE

Mám záujem o rekuperačný systém Helios

 Prosím o vypracovanie a zaslanie cenovej kalkulácie.

Meno a priezvisko
Telefón
Email
Miesto dodania
Mám záujem o produkt
Dopyt