Ako si správne vybrať záhradný nábytok?

Záhrada naša každodenná. Miesto, ktoré nám slúži nie len na kultiváciu a potešenie z rastlín, väzbu s prírodou ale predovšetkým na oddych, kde často trávime voľný čas s rodinou a priateľmi rôznymi aktivitami. Či už plánujeme záhradnú party, okázalú večeru alebo hľadáme oázu pokoja a relaxu, útočisko pred vonkajším uponáhľaným svetom, kde vypneme a dobijeme si baterky, tak sa určite nezaobídeme bez záhradného nábytku. Pripravili sme pre vás pár tipov ako postupovať pri výbere záhradného nábytku, ktorý vám zaistí dokonalé uvoľnenie.

1. Premýšlajte dopredu

Pri výbere nábytku do záhrady predovšetkým treba brať do úvahy usporiadanie a vyčlenenie zón na jedálenskú zónu a oddychovú zónu, pod prístreškom a v otvorenom priestore. Pod prístreškom je vhodné drevo veľmi populárne je tropické teakové drevo, ktoré môžete prípadne skombinovať s ratanom. V otvorenom priestore rozhodne dajte prednosť vysoko odolným materiálom, ktoré sú odolné vonkajším vplyvom počasia a UV žiareniu ako nábytok z umelého ratanu, hliníku alebo vystuženej živice.

2. Investujte do kvality a komfortu

Ak si nechcete kupovať každý druhý rok záhradný nábytok oplatí sa investovať do kvality, čím kvalitnejší nábytok, tým dlhšia je jeho životnosť. Nábytok do záhrady by mal byť jednoznačne pevný, stabilný a jednoduchý na údržbu. Predtým ako investujete do záhradného nábytku sa radšej posaďte a vyskúšajte si ho. 

3. Dbajte na textílie

Vankúše a podsedáky by mali byť súčasťou záhradného nábytku vyrobené z materiálov určených do exteriéru, ktoré odolajú vonkajším vplyvom počasia. Najlepšie látky sú farbené v roztoku z akrylátu, ktoré odolávajú zafarbeniu, vyblednutiu a pliesnam. Výplne vankúšov by mali byť ľahké a vzdušné aby sa z nich rýchlo odparila prípadná vlhkosť, snímateľné a umývateľné v práčke. Ďalší unikátny kompozitný materiál, ktorý sa používa na výrobu záhradného nábytku je látka značky Serge Ferrari, ktorá je svetovým lídrom na trhu, ktorého vlastnosťami je extrémna odolnosť, pevnosť vyrábajú sa z nej lehátka na opaľovanie alebo tieniace steny.

4. Pamätajte na skladovanie

Pri výbere záhradného nábytku treba mať na pamäti ako budete nábytok skladovať mimo sezóny, výhodou je ak je záhradný nábytok stohovateľný a dá sa naskladať na seba, čo vám z praktického hľadiska uľahčí skladovanie a tým pádom zaberie aj menej miesta. Odporúčame vám uskladniť nábytok v garáži alebo v záhradnom prístrešku.

5. Nezabudnite na doplnky

K tomu, aby sme dosiahli maximálne pohodlie ale aj príťažlivé prostredie, ktoré zapôsobí, nezabudnite na záhradné doplnky. Exteriérové koberce, pestrofarebné vankúše, vzorované deky, záhradné slnečníky, či kvetináče zohrávajú dôležitú úlohu, ktoré v prípade  nepriaznivého počasia môžete uskladniť v úložných boxoch z ratanu.

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER NOVINIEK

Chcete byť medzi prvými, ktorí budú informovaní o novinkách z našej ponuky, aktuálnych akciách a výstavách ? Prihláste sa prostredníctvom tohto formulára a dostávajte pravidelne novinky mailom.

Zavolajte nám:

+421 949 494 000

Napíšte nám:

info@housegarden.sk

 

Platba kartou online

Sme tu pre Vás už 14 rokov | Ďakujeme Vám