Akým spôsobom zastrešiť terasu? Poznáte tieto možnosti?

Terasy sú neoddeliteľnou súčasťou mnohých domov. Ak máte rodinný dom a nemáte stále vybudovanú terasu, odporúčame si ju postaviť. Oberáte sa tak o mnoho možností a výhod.

akym_sposobom_zastresit_terasu_housegarden

Terasy v prvom rade zvyšujú hodnotu vašej nehnutelnosti. A ako ju využiť? Počas roka viete na nej popíjať rannú kávičku, organizovať letné grilovačky alebo na nej len posedieť so svojou návštevou. 

Terasu vám odporúčame postaviť väčšiu ako menšiu. Menšia sa už nedá tak ľahko rozśíriť, väčšia sa dá na druhej strane o to viac využiť. Veď uvidíte koľko miesta zaberie spomínaný gril, záhradný nábytok, dekorácie a mnoho iných vecí.

Čo budete riešiť skôr, či neskôr je tienenie a zastrešenie terasy, ak sa budete chcieť napríklad chrániť pred poveternostnými vplyvmi a dažďom.

Pergola

Jedna z najčastejších možností, ktorá sa využíva na zastrešenie terasy je pergola. Môžete si dať vyrobiť pergolu na mieru z konštrukcie hliník alebo drevo. Strechu pergoly môžete dať urobiť z polykarbonátu, skla alebo si môžete dať urobiť bioklimatickú pergolu. 

Pergola patrí k lacnejším variantam zastrešenia terasy napríklad v porovnaní so zimnou záhradou. Pergola je známa najmä tým, že sa jedná o otvorený priestor. Pre niekoho to môže byť výhoda, pre niekoho nevýhoda.

Aký materiál je pre vás vhodný vám bude najlepšie vedieť poradiť odborník na túto tému.

Zimná záhrada

Zimné záhrady sú taktiež veľmi obľúbenou voľbou pri zastrešení terasy. Táto voľba vám môže vytvoriť novú miestnosť vo vašom dome, ktorú môžete využívať na rôzne účely aj počas zimných mesiacov. 

Zimná záhrada vám v dome môže vytvoriť novú knihovnu, oddychovú miestnosť, mini záhradku alebo pracovňu.

Veľká výhoda zimnej záhrady je napríklad vo väčšom presvetlení domu a zároveň aj nejakej úspore pri vykurovaní.

Aké zimné záhrady sa najčastejšie robia? Na vašu terasu si môžete dať namontovať hliníkové zimné záhrady alebo drevené zimné záhrady. 

Ak sa potrebujete poradiť s odborníkom, či je na vašu terasu ideálnejšia pergola alebo zimná záhrada, kontaktujte spoločnosť Sklobau, ktorá sa špecializuje na montáž zimných záhrad a pergol na mieru. 


Sponzorovaný článok : Akým spôsobom zastrešiť terasu? Poznáte tieto možnosti? | www.sklobau.sk