Horúce leto? Hliníkové pergoly alebo kvalitné slnečníky vám spríjemnia deň

Hoci sa na dni, kedy nás pošteklia letné slnečné lúče tešíme, horúčavy často po chvíli bývajú na nevydržanie a nám neostáva nič iné iba sa schovať do tieňa. Aj preto je skvelou voľbou hliníková pergola alebo kvalitný slnečník, ktoré vytvoria vašu osobnú oázu pokoja.
zestaw-ogrodowy-grado-antracite-6-2 

Možnosti tienenia

Premýšľate ako zatieniť terasu alebo záhradu? Možností máte hneď niekoľko. Okrem tieniacich plachiet, stanov, altánkov a markíz, môžete siahnuť aj po záhradnom slnečníku alebo hliníkovej pergole. V čom spočívajú ich výhody? 

Ako si vybrať kvalitný záhradný slnečník?

Ak hľadáte rýchly, efektívny a jednoduchý spôsob, ako vytvoriť na záhrade alebo terase tieň, slnečník je pre vás dokonalou voľbou. 
Pri výbere záhradného slnečníka zvážte jeho veľkosť. Zaujíma vás veľký slnečník alebo dávate prednosť malému prenosnému slnečníku? Pokiaľ sa rozhodnete pre malý slnečník, ušetríte. Avšak, menšie slnečníky nemusia byť tak kvalitné a v daždivom počasí môžu premokať. Na druhej strane sú veľké slnečníky stabilnejšie a drahšie. Zatienite nimi bazén aj terasu. Ani v jednom prípade však nejde o pravidlo, pretože kvalita slnečníka sa odvíja od ďalších premenných.

Okrem veľkosti myslite aj na konštrukciu slnečníka. Tá je zväčša kovová, no na trhu nájdete aj varianty z tvrdého a odolného dreva. Jej stabilita záleží na počte kĺbov. Vo všeobecnosti platí - čím viac kĺbov, tým pevnejší slnečník.

V neposlednom rade vyberajte slnečník podľa poťahu. Ten by mal byť vodeodolný, nepriepustný z hľadiska slnečných lúčov a odolný voči zašpineniu. Ďalším parametrom je farba slnečníka. Čím je slnečník svetlejší, tým viac tepla odrazí.

Nezabúdajte ani na podstavec slnečníka. Jeho váha sa musí odvíjať od poveternostných podmienok, ktorým je slnečník vystavovaný. Ak je vystavený silnému vetru, vyberte vyššie zaťaženie a naopak. 

Ako si vybrať hliníkovú pergolu?

Pergola nie je zastrešená a býva napojená na dom. Pri jej výbere zvážte veľkosť. Tá by sa mala odvíjať od veľkosti záhrady a počtu ľudí, ktorí pod ňou budú sedávať.

Hneď za veľkosťou riešte materiál konštrukcie. V ponuke nájdete drevené pergoly. Drevo je pôvabným materiálom, ktorý skvelo zapadne do každej záhrady. Nevýhodou drevenej pergoly je kratšia životnosť v prípade, že kúpite pergolu z mäkkého dreva. Alternatívou je hliníková pergola, ktorá je obľúbenejšia. Hliník je totiž vysoko odolný a nenáročný na údržbu. Navyše, z hliníkovej pergoly sa budete tešiť pokojne aj niekoľko rokov.

zadaszenie-tarasowe-maranza-360cm-white 


Sponzorovaný článok - Horúce leto? Hliníkové pergoly alebo kvalitné slnečníky vám spríjemnia deň | bamboo.sk