Jednoduché a efektívne tienenie. Pre okná aj pre terasu

Súčasný trh s tieniacou technikou ponúka množstvo druhov tienenia. A netýka sa to len okien, ale napríklad aj terás. Každé z riešení má svoje výhody aj nevýhody, ale vôbec neplatí, že tie jednoduché nie sú účinné.

housegardensk-obrauzokkprcilaunku

Rolety hlásia návrat vo veľkom štýle

Vidieť to hlavne v interiéri na opätovnom náraste popularity jednoduchých a lacných látkových roliet. Aj napriek tomu, že vôbec nejde o zložité riešenie a môže byť aj skutočne lacné, rozhodne sa nedá povedať, že by takéto látkové rolety nestáli za zváženie.

Ohľadom funkčnosti určite nemusíme rolety zvlášť predstavovať. Aj keď väčšina z nich neponúka možnosť plynulej regulácie prepúšťaného svetla ako to dokážu žalúzie, o to účinnejšie sú v prípade potreby čo najväčšieho zatienenia miestnosti. Ich výhodou je aj to, že sa vyrábajú v širokej škále rozmerov a tak dokážu zatieniť aj väčšie plochy.

Rovnako tak môžu byť látkové rolety skvelým dizajnovým prvkom miestnosti. Môžete si vybrať rolety aké budete chcieť. Od jednofarebných látok rozmanitých farieb až po rôzne ornamenty, kvetinové, či detské motívy a množstvo ďalších. Medzi dizajnové záležitosti patrí aj to, či bude hriadeľ otvorený, alebo skrytý v kazete a vybrať si môžete aj dizajn držiakov, spodných líšt, retiazok a ďalších detailov.

Na vašej terase sa dá sedieť až keď slnko už tak nehreje? A čo takto ju zakryť markízou?

A čo vaša terasa? Existuje aj tu možnosť jednoduchého, výhodného a pritom účinného tienenia? Samozrejme, sú ním moderné markízy. Dokonale ochránia terasu pred slnkom, aby ste na nej mohli tráviť čas aj počas letných horúčav bez toho, aby ste dostali úpal z pobytu na priamo slnku. V závislosti od toho, akú látku si vyberiete, môže vaša markíza zvládnuť aj jemnejší dážď. A tak vás z terasy nevyženie ani ten.

Keďže markízy nemajú predné stĺpiky a celkovo majú jemnejší dizajn, v stiahnutom stave sú takmer neviditeľné. Podobne ako pri roletách aj látky markíz sa vyrábajú v rôznych farebných a vzorových prevedeniach. Naviac sú odolné voči nečistotám a tak vydržia ako nové skutočne dlho.

Zdroj obrázka: 

Autor: l i g h t p o e t / Shutterstock.com


Sponzorovaný článok : Jednoduché a efektívne tienenie. Pre okná aj pre terasu | profirol.sk