Tipy a triky na zariadenie spálne v prírodnom eko štýle

Milujete prírodu a chceli by ste ju ešte viac začleniť do svojej domácnosti, konkrétne jej dať viac priestoru vo vašej spálni? To by ste potom rozhodne mali staviť na zariadenie spálne v prírodnom eko štýle. Ako na to? Podelíme sa s vami o niekoľko praktických tipov a trikov. Vďaka nim budete žiť v súlade s prírodou a vaša spálňa bude harmonickou miestnosťou, v ktorej sa vám bude príjemne zaspávať, spať, aj sa každé ráno prebúdzať.

shutterstock_2090401672 (1)

Zdroj obrázka: Mr Boiko Oleg / Shutterstock.com

Spoznajte prírodný eko štýl zblízka

V posledných rokoch sa stále viac ľudí vracia späť k prírode. Výraznú rolu v našich životoch hrá ekológia a starosti o budúcnosť našej planéty. Vďaka tomu vznikol taktiež eko štýl. Jeho filozofia totiž vychádza z ekológie a starostlivosti o zem, a teda v eko spálni natrafíte na prírodné materiály. Okrem toho je súčasťou prírodného štýlu bývania taktiež šetrné zaobchádzanie a predpokladá sa, že aj ostatné miestnosti budú zariadené v prírodnom štýle. Jednoducho povedané, to, že svoju spálňu zariadite v prírodnom štýle, je skvelým štartovacím bodom k eko domácnosti.

Materiály nábytku v prírodnej spálni

Poďme sa teraz bližšie zamerať na zariaďovanie spálne v prírodnom štýle a začnime rovno tou najdôležitejšou časťou každej spálne – posteľou. V tej totiž trávime veľkú časť našich životov, jej výber by sme tak nemali podceňovať. Posteľ by mala byť vyrobená z kvalitného dreva, najlepšie z masívu, a doplnená vhodným matracom. Kvalitu vášho spánku totiž ovplyvňuje aj to, na čom spíte. Penové matrace, napríklad matrace zo studenej peny, dokážu spáčom ponúknuť skvelé pohodlie, priedušnosť a dlhú životnosť. Mimochodom, nezabúdajte ani na kvalitný poťah matraca, ktorý by mal byť prateľný.

shutterstock_1851816721

Zdroj obrázka: Archi_Viz / Shutterstock.com

Prútie, sklo, bambus a ostatné materiály, ktoré majú svoje miesto v eko spálni

Okrem kvalitnej postele vyrobenej z masívu patria do eko spálne taktiež aj ďalšie prírodné materiály. Konkrétne môže ísť o ratan, prútie, bambus a ďalšie prírodné materiály. Svoje miesto v zdravej spálni ale má aj sklo, korok a akýkoľvek recyklovateľný materiál.

Posteľná bielizeň? Iba z prírodných materiálov

Pohodlný a zdravý spánok podporí okrem vhodne zvoleného matraca aj posteľná bielizeň, do ktorej budete líhať s radosťou. Opäť stavte na prírodné materiály, napríklad na eko bavlnu. Starostlivo sa zamerajte aj na výber vhodnej prikrývky a vankúša. Zabudnite na umelé materiály a opäť uprednostnite tie prírodné.

shutterstock_1567859380

Zdroj obrázka: brizmaker / Shutterstock.com

Bez zelene sa v eko spálni nezaobídete

Pretože každá eko spálňa je zariadená v súlade s prírodou, prítomnosti živých rastlín sa nevyhnete. Rozhodne nie je podmienkou, že svoju spálňu musíte premeniť na botanickú záhradu, ale zaobstarajte si aspoň pár živých rastlín v kvetináči. Vedeli ste, že existujú izbové rastliny, ktoré sú ideálne do spálne, pretože čistia vzduch a zbavujú ho nečistôt? Prítomnosť rastlín oceníte v prípade, že chcete počas spánku dýchať čistý vzduch, ale oceníte ich taktiež pokiaľ vás trápia alergie. Izbové rastliny do ovzdušia vylučujú taktiež kyslík, suchý panelákový vzduch dokážu prevlhčiť, a dokonca aj zlepšujú náladu a podporujú vašu imunitu.

shutterstock_1557489542

Zdroj obrázka: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Nezabudnite na spálňové doplnky a dekorácie

Aj keď prírodný štýl bývania má blízko k minimalistickému zen štýlu, prítomnosť dekorácií a doplnkov je v takto zariadenej izbe povolená. Vybavenie spálne totiž nemusí byť len funkčné, ale taktiež dekoratívne. Ako inšpirácie pre zariadenie spálne môžu poslúžiť katalógy o bývaní, ale taktiež vaša vlastná fantázia.

Ako na spálňu ekologicky? Vybavte ju prírodnými a recyklovateľnými materiálmi. Zabudnite na plastové materiály a radšej si zaobstarajte posteľ z masívu, posteľnú bielizeň z eko bavlny a na zem položte drevenú podlahu. Prítomnosť niekoľkých izbových rastlín, ktoré budú čistiť vzduch, je samozrejmosťou.


Sponzorovaný článok : Tipy a triky na zariadenie spálne v prírodnom eko štýle | matracetropico.sk