Záhradné stoličky - ako vybrať tie správne na malý balkón?

Balkón je ideálnym miestom na vychutnanie si rannej kávy, oddych počas dňa a večer na relaxáciu pod hviezdami. Stojí za to venovať pozornosť zariadeniam vo vonkajšom priestore, ktoré podporujú relaxáciu. V prvom rade sa ho oplatí vybaviť pohodlnými terasovými alebo záhradnými stoličkami. Na malý balkón sa hodia skladacie záhradné stoličky odolné voči poveternostným vplyvom, ktoré môžeme mať vonku po celý rok bez ohľadu na počasie. Čo by ste mali zvážiť pri výbere stoličiek na balkón?

zahradnestolicky-akovybrattiespravnenamalybalkon

Záhradné stoličky na malý balkón

Ponuka nábytku na balkón v obchodoch s domácim nábytkom je obrovská. Výrobcovia myslia na majiteľov záhrad a terás, ako aj o tých, ktorí si musia vystačiť s malým balkónom. Ak sa balkón nachádza na juhovýchodnej strane, môžeme si už od skorej jari užívať slnečné lúče a ranný spev vtákov. Záhradné stoličky, niekoľko mäkkých vankúšov a stolík urobia z rannej kávy na balkóne potešenie pre každého z nadchádzajúceho dňa.

Výber nábytku na balkón závisí najmä od štýlu, ktorý chceme dosiahnuť a od veľkosti priestoru. Nezabúdajme, že terasa a balkón sú predĺžením miestnosti, z ktorej vedie východ. Je vhodné nadviazať na farby a materiály, ktoré dominujú v obývacej miestnosti alebo spálni, z ktorej vychádzame na balkón. Napriek tomu je dôležité prispôsobiť štýl nábytku danému priestoru. Ak má balkón moderné architektonické detaily a nachádza sa v modernistickom bloku budov, oplatí sa zvoliť jednoduché, geometrické stoličky. Na druhej strane, v klasickejšom prostredí budú dobre fungovať modely z prírodného materiálu - ratanu alebo technorattanu, prípadne dreva alebo kovu.

Skladacie stoličky na balkón

Ak je váš balkón malý, oplatí sa vybrať si skladacie stoličky alebo stoličky, ktoré sa dajú ľahko odložiť, keď sa nepoužívajú. Skladacie stoličky zahŕňa ich stohovanie a tak šetria veľa cenného miesta. Plastové stoličky sa ľahko čistia a sú odolné voči poveternostným vplyvom. Nájdete ich v rôznych farbách, ktoré sa hodia k modernej konštrukcii. Stoličky s vankúšmi zvyšujú pohodlie a poskytujú pohodlné miesto na odpočinok. Záhradné stoličky z technorattanu sú ľahké, praktické a odolné voči vlhkosti. Tvary sú prispôsobené postave dospelého človeka a poskytujú optimálnu polohu opory chrbta. Ak je váš balkón o niečo väčší, vyberte si nábytok väčších rozmerov, napríklad stoličky z plastu odolného voči vlhkosti alebo súpravu balkónového nábytku.

Materiály stoličiek:

  • Drevo - drevené záhradné stoličky sú klasickou a elegantnou voľbou. Drevené stoličky sú odolné voči vetru a dažďu, ale vyžadujú si pravidelnú údržbu, aby sa zachovala ich trvanlivosť a estetika.
  • Kov - kovový záhradný nábytok je odolný voči poveternostným vplyvom a ľahko sa čistí. Kovové stoličky sú k dispozícii v rôznych farbách a štýloch. Kovové skladacie záhradné stoličky sú ideálnou voľbou na malý balkón.
  • Ratan a technorattan - prírodný produkt, ktorý je veľmi dekoratívny, ktorý sa podobá na syntetické vlákno. Technorattan je odolnejší voči vlhkosti a UV žiareniu. Technorattanové záhradné stoličky sa ľahko čistia, majú elegantný dizajn a dobre tvarované sedadlo s operadlom.
  • Plast - plastový nábytok je ľahký, ľahko sa čistí a je odolný voči poveternostným vplyvom. Stoličky sú tiež dostupné v rôznych farbách a štýloch a ich cena podporuje nákupy s nižším rozpočtom. K dispozícii sú aj kompaktné súpravy plastového nábytku.

Ležadlá na balkón

Ležadlo je typicky rekreačný kus nábytku, ideálny na odpočinok na terase alebo v záhrade. Na balkóne nebude vždy dostatok miesta na postavenie ležadla. V obchodoch s nábytkom nájdete aj balkónové kreslá s vysokým operadlom a možnosťou sklopenia do pololežiacej polohy. Tieto obľúbené lehátka sú vyrobené z moderných plastov, vďaka čomu sú ľahké a ľahko sa udržiavajú v čistote.

Ako si vybrať stôl pre balkónové stoličky?

Skladacie balkónové stoličky z kovu alebo z dreva vyzerajú skvele s dreveným alebo kovovým stolom. Plastové stoličky môžeme zladiť s okrúhlym záhradným stolíkom s materiálom z podobného plastu. Dobrou voľbou je aj trojuholníkový balkónový stôl osadený na troch nohách alebo priestorovo úsporný polkruhový balkónový stôl.

Tam, kde sa stôl a stoličky nezmestia, možno umiestniť balkónový stôl zavesený na zábradlí. Nastaviteľná oceľová konštrukcia umožňuje pohybovať doskou stola podľa potreby. 


Sponzorovaný článok: Záhradné stoličky - ako vybrať tie správne na malý balkón? | agatanabytok.sk