Ako vybrať prenosný gril na záhradu a na cesty

Sezóna dovoleniek, výletov, ale aj oddychu na chate a na záhrade sa neúprosne blíži. To znamená, že si svoj gril budete určite chcieť zobrať so sebou a užiť si tú pravú BBQ chuť priamo na mieste. Preto sme pre vás pripravili výber ľahkých, prenosných grilov, ktoré vám poskytnú možnosť pripraviť si kvalitné a chutné jedlo prakticky kdekoľvek.

traeger-ranger

Kde všade využijete výhody prenosných grilov?

Prenosný gril oceníte vždy, keď sa potrebujete presúvať, alebo keď chcete výrazne ušetriť miesto na jeho uskladnenie. Dnes sa už naozaj nemusíte ničím limitovať, pretože moderné prenosné grily vám ponúkajú skoro všetko to, čo aj ich väčší domáci súrodenci. Materiály, technológie a funkcie naozaj pokročili a preto grily skvelo využijete napríklad pri:

  • kempovaní a stanovaní,
  • čase strávenom na chate alebo chalupe,
  • výletoch,
  • potulkách v karavane,
  • rybačke,
  • alebo kľudne aj na terasách a balkónoch.

Druhy prenosných grilov

To hlavné, na čo by ste sa mali pri prenosných griloch zamerať (samozrejme okrem veľkosti a hmotnosti) je druh paliva, ktoré môžete v grile použiť. To určuje, aké jedlo viete pripraviť, akým spôsobom, aká náročná je manipulácia s grilom, ale aj jeho obsluha a údržba. My si predstavíme tri druhy kategórií prenosných grilov, ktoré vám umožnia jedlo pripraviť:  

  • na uhlí,
  • použiť drevené pelety,
  • alebo grilovať priamo na ohnisku.

1. Prenosné grily na drevené uhlie

Vďaka nim si užijete pravú chuť dreveného uhlia, teda toho najlepšieho, čo môžete ako palivo použiť.

Kamado Joe Junior

keramicky_gril-kamado_joe_junior

Tomuto grilu odporúčame venovať obzvlášť veľkú pozornosť. Junior Joe je sice malý, ale napriek tomu plnohodnotný keramický gril s doživotnou zárukou na keramiku. Vďaka tomu ho rýchlo zohrejete, výborne akumuluje teplo a zachováva v potravinách oveľa viac vlhkosti. Zvládne varenie, grilovanie, ale aj údenie. Súčasťou grilu je aj praktický podstavec s rukoväťami a tak ho môžete preniesť kdekoľvek potrebujete. S vlastnosťami svojich väčších bratov z rodiny Kamado Joe schová všetkých malých keramických konkurentov hravo do vrecka.

Prenosný gril na uhlie Masterbuilt

Prenosný gril na uhlie Masterbuilt

Gril Masterbuilt vyniká najmä jednoduchosťou použitia. Už nemusíte prácne odhadovať a dávkovať uhlie, aby ste svoje jedlo dokonalo upiekli - nasypete ho do zásobníka, nastavíte teplotu a gril sa o všetko ostatné postará. Preto je extra vhodný nielen pre začiatočníkov, ktorí s grilovaním začínajú, ale aj pre každého, kto sa chce v prírode nerušene venovať svojim aktivitám a netráviť pri grile všetok čas. Vďaka širokému rozsahu teplôt si pripravíte čokoľvek od steakov, zeleninovej prílohy až po vajíčka a uhlie v zásobníku vám vydrží až na 4 hodiny prevádzky.

2. Prenosné grily na pelety

Vďaka peletovým grilom si užijete ten najväčší komfort a to najjednoduchšie použitie. Zásobník, pokročilé technológie a množstvo funkcií v mobilnej aplikácii vám poskytnú maximálny komfort a kontrolu. Veľkou výhodou je možnosť vybrať si zo širokej ponuky peliet z rôznych druhov dreva a pridať tak jedlu charakteristickú chuť.

Traeger Ranger

Traeger Ranger

Ranger predstavuje prenosný variant osvedčených peletových grilov Traeger a je určený pre všetkých, ktorí milujú dobré jedlo, dobrodružstvo a cestovanie. Využijete ho však aj vtedy, ak si radi doprajete BBQ aj na malých terasách a balkónoch. Už v základnej výbave obsahuje sondu na meranie teploty a precízny vnútorný teplomer. Určite oceníte aj funkciu Keep Warm, ktorá vám umožní jedlo servírovať, kedy potrebujete - po ukončení grilovania totiž udrží jedlo teplé a šťavnaté až do momentu servírovania.

3. Grilovanie priamo na ohnisku

Využijete ho vždy, keď potrebujete rýchlosť a jednoduchosť, prípadne na miestach, kde moderné technológie a vylepšenia nebudú fungovať.

Drevorubačský gril Camp Chef

45597_drevorubacky-gril-camp-chef-1

Gril Camp Chef je okamžite pripravený na varenie na táborovom ohni. Stačí nechať drevo zhorieť na uhlíky, rozložiť gril a môžete začať variť. Je vyrobený zo silnej o odolnej ocele a vhodný pre prípravu jedál tradičným spôsobom a aj na tých najodľahlejších miestach. Tvorcovia grilu stavili na praktickosť s jednoduchým dizajnom. Sklápacie nohy grilu navyše uľahčujú jeho transport a skladovanie.

 Prenosné grily Trager, Kamado Joe a Masterbuilt

Je teda len na vás, ktorý gril si vyberiete. Ak by ste potrebovali poradiť, kľudne sa nás na akékoľvek detaily opýtajte. Prípadne sa príďte pozrieť do nášho showroomu, kde si grily môžete pozrieť priamo na vlastné oči a zistiť, či práve niektorý z nich by bol vhodným spoločníkom na vašej najbližšej ceste alebo počas dovolenky.