Zamerané na detail: Ako vyšperkovať kuchyňu, aby pôsobila luxusne?

Kuchyňa a jedálenský priestor sú v domácnosti miestom, kde sa rodina schádza najčastejšie. Aj návštevy často zavítajú do kuchyne hostiteľa, keď pripravuje kávu alebo občerstvenie, aby mohli plynule pokračovať v konverzácii. Aké prvky však môžu z tejto časti bytu či domu urobiť okrem spoločenského priestoru aj ten luxusný? Na to sa pozrieme v nasledujúcich riadkoch.

adobestock_231298740

Zdroj: ImageFlow / Adobestock.com

Keď premýšľate o tom, ako urobiť zo svojej kuchyne luxusné prostredie, mali by ste vziať do úvahy aj dizajnové doplnky, ktoré môžu hrať významnú úlohu. Tieto prvky nielenže zdôrazňujú vašu estetiku, ale taktiež prinášajú do miestnosti osobitý šmrnc elegancie. Kvetináče s bylinkami, LED pásiky alebo aj obyčajná misa s ovocím sú jednými z prvkov, ktoré môžu transformovať celú atmosféru daného priestoru, avšak existuje mnoho ďalších, ktoré pomôžu urobiť vašu kuchyňu naozaj mimoriadnu.

LED pásky pre subtílne osvetlenie

LED pásiky sú výnimočné pre svoju schopnosť vytvárať atmosféru a zároveň zdôrazňovať dizajnové prvky. Ich flexibilita umožňuje umiestniť ich pod skrinky, za nábytok, alebo dokonca do priestoru okolo stropu, čo vytvára jemné, pohlcujúce osvetlenie, ktoré dodá kuchyni nádych modernej elegancie.

Využitie LED pásikov

Môžete ich umiestniť zospodu linky či skrinky, čo vytvorí jemné svetelné línie, ktoré poskytnú dojem ľahkosti a priestrannosti. Navyše nie sú na prvý pohľad tak nápadné, takže po vizuálnej stránke obdivovateľov kuchynského priestoru nijako nerušia. Pásky umiestnené nad hornými skrinkami či okolo stropupotom pomôžu vytvoriť decentné svetelné efekty a dodať kuchyni úžasný nádych štýlovosti.

Elegantné kuchynské spotrebiče

Moderné a štýlovo ladené spotrebiče, ako sú indukčné varné dosky, vstavané rúry alebo chladničky, môžu byť centrálnym bodom vašej kuchyne a zároveň funkčným a dizajnovo zaujímavým prvkom. Pokiaľ ich zladíte do jednej farby alebo sa naopak zariadením celého interiéru pripojíte k vidieckemu dezorganizovanému štýlu, čaká vás pri každom vstupe do kuchyne famózny a svojim spôsobom upokojujúci pohľad.

Tip: Zaobstarajte si domov kávovar, vďaka ktorému ohúrite návštevu skvelou kávou na všetky spôsoby. Pozrite sa napríklad na Delonghi Magnifica S.

Luxusný kuchynský nábytok

Investícia do kvalitného, dizajnového kuchynského nábytku môže prispieť nielen k celkovej elegancii, ale aj pohodliu. Drevené prvky, kovové akcenty alebo sklenené detaily pomôžu oživiť priestor a pridajú mu na exkluzivite.

Dizajnové osvetlenie a lustre

Spojenie unikátnych svietidiel nad jedálenským stolom či ostrovčekom a moderných svetelných zdrojov môže vytvoriť žiarivý efekt a zároveň zvýrazniť centrálne body vašej kuchyne. Pridajte LED pásiky pod skrinky a máte nádherne presvetlený priestor.

Dekoratívne prvky

Nezabudnite na drobnosti, ako sú kvetináče s bylinkami a kvetinami, umelecké diela alebo dekoratívne vázy, ktoré dodajú miestnosti osobný dotyk a dokreslia celkový vzhľad, a tým aj dojem. Na poličku alebo okenný parapet ďalej môžete umiestniť zbierku kuchárok s receptami či dózy s jednotlivými druhmi korenia.

Luxusný vzhľad kuchyne je možné dosiahnuť kombináciou rôznych dizajnových prvkov a využitím ich synergického účinku. Pracujte s materiálmi, farbami a osvetlením tak, aby vytvorili harmóniu a priniesli do vašej kuchyne ten správny dotyk elegancie.


Sponzorovaný článok : Zamerané na detail: Ako vyšperkovať kuchyňu, aby pôsobila luxusne?