Zdravé nohy = šťastné nohy? Miesta, kde si dajte pozor na kožné choroby

Kožné ochorenia sa môžu prenášať na rôznych verejných miestach. Riziko je pri dodržiavaní správnych hygienických postupov nízke. O aké miesta ide a ako sa správne starať o vaše chodidlá? Všetko vám prezradíme v článku. Na začiatok začneme zoznamom verejných priestorov, kde na vás môže číhať kožná choroba.

female-legs-with-yellow-nail-design-bathroom-with-sunlight

Verejné bazény

Huby a baktérie sú mikroorganizmy, ktorým sa darí v rôznych prostrediach a ich rast je ovplyvnený faktormi, ako je teplota, vlhkosť a dostupnosť živín. Teplé a vlhké podmienky sú obzvlášť priaznivé pre množenie týchto mikroorganizmov. Nezabudnite sa osprchovať pred a po použití bazénov alebo víriviek. Vyhnite sa zdieľaniu uterákov a noste šľapky na ochranu nôh.

Tieto oblasti sú často vlhké a teplé a poskytujú ideálne prostredie pre rast plesní. Používajte sprchové topánky, vyhýbajte sa priamemu kontaktu pokožky s povrchmi a uchovávajte svoje osobné veci v čistom a suchom vrecku. Podobne ako v šatniach, aj vo verejných sprchách sa môžu skrývať nepríjemné prekvapenia. Vyhýbajte sa priamemu kontaktu s povrchmi. Po sprchovaní sa dôkladne osušte.

Dôležitá je čistota

Úroveň pH prostredia môže tiež ovplyvniť rast mikróbov. Zatiaľ čo baktérie sa dokážu prispôsobiť širokému rozsahu úrovní pH, niektoré huby môžu preferovať mierne kyslé až neutrálne podmienky. Faktory ako pot, kožné oleje a iné telesné sekréty môžu ovplyvniť pH pokožky a prispieť k rastu mikróbov. Jedným z týchto miest je aj verejná posilovňa.

Niektoré syntetické materiály, ako je guma alebo tkaniny, môžu poskytnúť povrch vhodný pre mikrobiálny rast. To je dôvod, prečo je dôležité pravidelne čistiť a dezinfikovať predmety, ako je vybavenie telocvične, podložky na jogu alebo iné povrchy, ktoré prichádzajú do kontaktu s pokožkou.

Kožné ochorenia na chodidlách

Kožné ochorenia na chodidlách sa môžu vyskytnúť v rôznych oblastiach. Je dôležité dávať pozor na akékoľvek zmeny alebo abnormality, ktoré ste predtým nezaznamenali. Kožné ochorenia sa najčastejšie vyskytujú medzi prstami. Ide hlavne o začervenanie, svrbenie a olupovanie.

Na spodnej časti chodidiel sa môžu vyskytnúť plantárne bradavice, mozoly a plesňové infekcie. Venujte pozornosť akýmkoľvek zmenám v štruktúre, farbe alebo prítomnosti bolestivých výrastkov. Výnimkou nie je ani priestor okolo nechtov. Zarastené nechty na nohách, plesňové infekcie a bakteriálne infekcie môžu ovplyvniť pokožku okolo nechtov. Skontrolujte začervenanie, opuch a príznaky infekcie.

Kráčajte so zdravými chodidlami

Kúpeľňové koberce môžu poskytnúť pohodlie, teplo a estetický vzhľad. Je však nevyhnutné pristupovať k ich používaniu opatrne, pokiaľ ide o zdravie nôh. Ak sa týmto ťažkostiam chcete vyhnúť, zaobstarajte si koberec z hypoalergénnych materiálov. Najčastejšie ide o koberce z prírodných vlákien ako je bavlna či bambus. Odporúčajú sa tiež syntetické materiály ako nylon alebo polyester.

Ak chcete nájsť kvalitné a pekné kúpeľňové koberce, nemusíte chodiť ďaleko. Zaobstarajte si kvalitné a hypoalergénne kúpeľňové koberčeky na krasnekoberce.sk. Nech vám slúži pri každej návšteve kúpeľni a bez obáv o kožné choroby.


Sponzorovaný článok: Zdravé nohy = šťastné nohy? Miesta, kde si dajte pozor na kožné choroby | krasnekoberce.sk