Pelety palivo budúcnosti

Nákup peletového kotla ako energeticky úsporného zdroja tepla je bezpečnou investíciou do budúcnosti. Pelety sú totiž perspektívnym a moderným typom ekologického paliva. Sú vyrobené z odpadovej biomasy bez akýchkoľvek chemických prísad zo 100 % prírodného materiálu. Technický proces výroby je založený len na drvení, sušení, lisovaní... 

Pelety – moderné pevné palivo

Medzi všeobecné výhody peliet patrí šetrnosť k životnému prostrediu, vysoká výhrevnosť, nízke nároky na skladovacie priestory a automatický proces spaľovania. Ide o palivo s nízkym obsahom vlhkosti. Pri spaľovaní peliet preto nedochádza k produkcii škodlivých plynov, ktoré znečisťujú prírodu. Pritom pelety sa horením spália takmer úplne, popol tvorí len menej ako 1 % oproti pôvodnému objemu paliva. Odpad, ktorý takto vzniká počas spaľovania možno zužitkovať ako hnojivo. Drevené pelety hrejú príjemne vďaka obyčajnému stlačeniu gombíka a zároveň sa postarajú o príjemné pohodlie.

pelet

Ekonomické vďaka najmodernejšej technológii

Spotreba drevených peliet pri spaľovaní je vďaka inovatívnym technológiám, ktoré využívajú moderné peletové kachle a kotly, veľmi nízka. Moderná technológia zabezpečuje ekonomické využitie paliva, ovládacie prvky na kotle v každom momente sledujú potrebu peliet a automaticky regulujú dodávanie paliva. Použitím interiérových peletových kachlí, či kotlov si môžete vychutnávať atmosféru plápolajúceho ohňa, zatiaľ čo kotol zásobuje vykurovací systém v celom dome teplom alebo teplou vodou. 
Dávkovanie peliet do kotla pomocou šnekového podávača dávkuje podľa potreby so zabudovaného zásobníka na kotly, alebo druhým spôsobom je, že v blízkosti pece sa vytvorí úložný priestor alebo silo na pelety, odkiaľsi ich prostredníctvom dopravného systému kotol automaticky dávkuje podľa potreby.
Moderné vykurovacie zariadenia zabezpečujú nízkoemisné spaľovanie peliet. Pec na pelety je dobrou a udržateľnou alternatívou voči vykurovaniu plynom pre všetkých, ktorí chcú kúriť pevným palivom, ale nechcú prísť o komfort pri kúrení. Zásobník kotla totiž stačí občas naplniť peletami, a následne už elektronika kotla v spolupráci s izbovým termostatom automaticky reguluje výkon. Toto robí z peletových zariadení plnohodnotnú alternatívu voči plynovým kotlom. Treba myslieť aj na to, že drevná hmota je obnoviteľným zdrojom energie a zásobovacie trasy sú oveľa kratšie ako pri fosílnych palivách.
reflex2

ActiveSystem – patentovaný systém od MCZ

Je to inteligentná technológia, pomocou ktorej si kotol alebo kachle na pelety automaticky nastavia najvhodnejší režim spaľovania a je jedno aký typ peliet sa použije, alebo na aký priemer komína je zariadenie napojené. Toto riešenie znamená menšiu spotrebu peliet, nižšie emisie vypúšťané do životného prostredia a tiež menej časté čistenie. Zároveň tiež uľahčuje inštaláciu a nie je potrebné zložité a drahé nastavovanie zariadenia servisným technikom.

berg1

Najefektívnejšie získanie tepla z peliet je pri kachliach a kotloch na pelety

Jednou z technológií od MCZ sú kachle na pelety s inovačnou technológiou STILL. Je to technológia, ktorá vytvára spaľovaním peliet imitáciu spaľovania dreva. Kachle na pelety produkujú sálavé teplo a sú veľmi tiché. Výhodou oproti kachliam na drevo je automatické dávkovanie paliva. Tieto zariadenia je možné ovládať pomocou smartfónu či tabletu. Prevádzka zariadení je oveľa úspornejšia, čistejšia a pohodlnejšia.

index natural

Technológia MAESTRO

MAESTRO je inteligentný operačný systém, ktorý bol vyvinutý pre peletové kachle na efektívnejšie a pohodlnejšie ovládanie. Bezdrôtový snímač teploty ponúka možnosť mať snímač Wi-Fi s automatickým pripojením, ktorý môžete umiestniť kdekoľvek v dome a nastaviť požadovanú teplotu. Použitie kachlí pomocou prehľadnej aplikácie maestro je teda ešte jednoduchšie a intuitívnejšie. Pár kliknutí a kachle vykonajú všetko čo si vyberiete z možnosti aplikácie, a keďže všetko potrebné k používaniu kachlí zo svojho smartfónu je súčasťou technológie maestro, nie sú potrebné žiadne prídavné zariadenia. Pre tých, ktorí nevyužívajú smartfóny, je možné ovládať kachle dotykovým bezdrôtovým diaľkovým ovládačom pripojiteľným k domácemu internetu. Všetky funkcie aplikácie Maestro sú takisto k dispozícii aj na digitálnom paneli, ktorý je zabudovaný a nakonfigurovaný na kachliach. Spaľovanie s technológiou maestro je optimálne, generuje menej popola a zanecháva sklo čisté. Výsledkom je nižšia spotreba, nižšie emisie a oveľa menej časté upratovanie.

suite_stufa-a-pellet_m2-1

Kachle a krby od MCZ vás určite prekvapia, a to hneď niekoľkokrát.

  • výkonom – kachle a kotle podľa typu vykúria 80-400 m2
  • funkčnosťou – dizajnom – úsporou – vzhľadom na vysokú účinnosť spaľovania peliet je možné dosiahnuť úsporu voči bežným výrobkom na pelety, ale hlavne úsporu voči vykurovaniu plynom či drevom. Aj keď je palivové drevo lacnejšie, je často nedostatočne vysušené alebo nekvalitné. Toto je u peliet vylúčené. Preto je možné z oveľa menšieho objemu paliva získať rovnakú tepelnú pohodu.

MCZ vyrába kachle typu AIR a COMFORT AIR alebo kotle na pelety HYDRO. Kachle so systémom AIR zohrievajú horúcim vzduchom hlavne miestnosť kde sú umiestnené. Pomocou systému COMFORT AIR je možné napojiť kachle na teplovzdušný rozvod až na vzdialenosť 8 m. Ovládanie rozdelenia horúceho vzduchu do miestnosti alebo do teplovzdušného rozvodu je automatické pomocou diaľkového ovládania. Kotol so systém HYDRO zohreje vodu do rozvodu ústredného kúrenia a zároveň teplú úžitkovú vodu už pár minút po zapálení. Systémom HYDRO sú vybavené interiérové dizajnové kotle alebo MCZ vyrába pod značkou RED aj priemyselné kotle COMPACT s výkonom od 14 kW do 35 kW. Ďalším doplnkovým systémom centrálneho vykurovania je systém HYDRO PLUS, ktorý zohrieva vodu UV a zároveň horúcim vzduchom miestnosť kde je kotol umiestnený. Kachle od MCZ sú vybavené niekoľkými bezpečnostnými senzormi pre prípad upchatia dymovodu, prehriatia, poškodenia uzavretia ohniska a pod. Súčasťou dodávky je aj diaľkové ovládanie s veľkým prehľadným displejom s integrovaným termostatom, ktorý zobrazuje čas, aktuálnu a nastavenú teplotu. Výkon kachlí sa dá regulovať od minimálneho po maximálny výkon, čo je veľkou výhodou.

 index hydro index comfort air

Prečo si vybrať drevené pelety než tradičné drevo ?

Kľúčové výhody drevených peliet oproti kúreniu drevom sú jednoznačné:

  • regulujte si teplotu, ak chcete 22 °C, povedzte to!
  • automatické zapnutie a vypnutie kedykoľvek to potrebujete
  • čistenie trvá pár minút, spravidla len raz za týždeň
  • celovečerné horenie vás bude stáť len pár kíl peliet

Majú dlhú prevádzku vďaka veľkému zásobníku na pelety, takže plnenie je menej časté. Ohnisko kachlí je chránené materiálom ALUTEC, vyvinutým a patentovaným firmou MCZ. Jeho prednosťou je vysoká schopnosť odrazu tepla a svetla do miestnosti a zároveň chráni štruktúru kachlí, čo zvyšuje ich životnosť. Jeho čistá biela farba znásobuje silu plameňa. Má samočistiacu vlastnosť, pri teplote nad 200 °C sa znovu vybieli. MCZ ponúka kompletný sortiment kachlí a kotlov na pelety, ktoré uspokoja a všetky požiadavky zákazníka. Výkonom a operatívnymi funkciami sa prispôsobia každej stavbe.

vivo-85-hydro-1434094004