Ako sa starať o vodu vo vírivke ?

Ako pripraviť vodu vo vírivke pred prvým použitím?

Pred napustením vírivky odporúčame, aby ste vodu nechali pár minút odpustiť. Tým sa vyplavia nahromadené baktérie v zvyškovej vode v hadici. Pred napustením osaďte filter a po napustení približne dvoch centimetrov vody skontrolujte, či je vnútorný plášť vírivky vystretý bez záhybov. 
Pridajte jednu odmerku (súčasť balenia) Softcare AquaFinesse granulátu, ktorý zabezpečí úvodnú sterilizáciu vody. 
Po napustení vírivky pridajte podla typu vírivky roztok Softcare AquaFinesse, ktorý slúži vo vode ako dezinfektant. Tento roztok upravuje biologickú časť vody, baktérie priamo nezabíja ale zabraňuje ich množeniu. Fľašku pred použitím dôkladne pretrepte a nadávkujte do priloženej odmerky podľa objedmu vírivky.

Softub Softcare mall

Pre dokonalé premiešanie s vodou spustite trysky a nechajte vírivku odokrytú po dobu 15 minút. Po vyhriatí vírivky (približne 48 hodín) vyberieme filter a pomocou nástavca Softub Perfect Jet alebo prúdom vody ho vyčistíme od nánosu, ktorý bol zachytený z vody z vodovodu po úprave starostlivosťou Softcare AquaFinesse.

Prečo sa o vodu vo vírivke musím starať?

Predstavte si, že by v bazéne na kúpalisku o rozmeroch 5 x 10 metrov bolo naraz cez 280 ľudí. Asi by sa Vám nechcelo pridať sa k ním. A to je veľmi podobné, ako keď vo vírivke o objeme 500 - 1200 litrov relaxujú dvaja až piati ľudia. Navyše vo vírivke je vysoká teplota vody, v ktorej sa baktérie množia niekoľko tisíc násobne rýchlejšie ako vo vode studenej. Ľudské telo reaguje na vysokú teplotu tým, že sa nám otvárajú kožné póry, detoxikujeme organizmus potením a toxíny idú do vody. Do vody ide okrem iného aj mastnota, kožné baktérie, odumretá pokožka, zbytky kozmetiky a nečistoty z okolia zachytené na plavkách.
Môže sa zdať, že pri tomto všetkom sa budete musieť starať len o vírivku. Opak je pravdou, údržba o vodu vo vírivke je veľmi jednoduchá, takže bude stačiť naozaj málo aby ste si mohli vychutnať jej blahodárne pôsobenie na Váš organizmus v čistej priezračnej vode.

virivka-softub-resort-300-368

Čo znečisťuje vodu vo vírivke?

Jednou z nesporných výhod pobytu vo vírivke je to, že sa nám obnovujú kožné bunky a prebieha v prirodzená detoxikácia. Tento proces však spôsobuje, že do vody sa dostáva pot a toxíny. Okrem toho, po každom pobyte vo vírivke v nej zanecháte aj mastnotu, kožné baktérie, odumretú kožu, zbytky kozmetiky a nečistoty z okolia usadené v plavkách. Kvalitu vody taktiež ovplyvňuje aj znečistenie z exteriéru ako prach, hmyz alebo listy. Ak sa však naučíte pár krokov starostlivosti s prípravkami Softcare AquaFinesse, tak Vaša voda vo vírivke bude stále dokonale čistá a hygienická.

csm_whirlpool-living-softub-wellness_6a1a36a3d5

Aká je bežná údržba vírivky Softub?

Heslom výrobcu víriviek Softub je, že v jednoduchosti je krása. A taká je aj údržba. Avšak nejakú pozornosť by sme jej mali dopriať. V nasledujúcich riadkoch Vám si zhrnieme v bodoch, ako málo stačí, aby Vaša nová vírivka bola pre Vás oáza oddychu a pohody v krištálovo čistej vode dlhé roky.

  1. Každý týždeň pridajte do vody tekutý dezinfekčný roztok Softcare AquaFinesse podľa modelu vírivky (viď vyššie Ako pripraviť vodu vo vírivke pred prvým použitím?). Dezinfektant upravuje biologickú časť vody a zabraňuje rastu potravy pre baktérie. Pre dokonalé premiešanie spustite trysky a nechajte vírivku odokrytú 15 minút.
  2. Do vírivky pridávajte pravidelne po použití oxidant Softcare AquaFinesse vo forme granulátu. Dávkovanie je potrebné prispôsobiť miere znečistenia vírivky, avšak vo všeobecnosti platí, že ak ste boli vo vírivke dvaja osprchovaní ľudia, tak pridáte dve odmerky. Ak máte vírivku na dvore, kde sa v nej šantia deti, bude treba pridať viac odmeriek oxidantu AquaFinesse. Počas pridávania granulátu zapnite trysky na vírivke, aby sa granulát v horúcej vode dobre rozpustil a nechajte vírirku odokrytú 15 minút. Ak sa na obvode spraví usadenina, tak ju mäkkou handričkou utrite.
  3. Odporúčame každý týždeň vybrať filter a prepláchnuť ho čistou vodou. Raz za mesiac filter vyčistite pomocou čistiacich tabliet na filter, ktoré nájdete aj v sete Softcare AquaFinesse. Do približne 10 litorvého vedra (môžete použiť aj prázdny obal zo setu) dajte teplú vodu a rozpustite jednu tabletu. V tomto roztoku nechajte filter po dobu 24 hodín. Následne filter dôkladne vysprchujte pomocou nadstavca Softub Perfect Jet a nechajte vyschnúť do sucha. Odporúčame si dokúpiť náhradný filter pre zabezpečenie nepretržitej filtrácie aj počas údržby filtra. Výmenu filtra vo vírivke odporúčame raz do roka.
  4. Vodu vo výrivke bude potrebné každé 3-4 mesiace vymeniť. Pred výmenou vypustením vody je potrebné vyčistiť aj potrubia vírivky. V potrubiach sa môžu zachytávať baktérie a choroboplodné zárodky v nahromadenom bio-filme. Ak ste niekedy rozrezali starú hadicu, viete o čom hovoríme. Stáva sa to pri všetkých vírivkách ale netreba sa toho obávať. Na čistenie potrubia použite prípravok Swirl Away. Do vírivky o objeme 800 - 1000 litrov nalejte polovicu balenia čistiaceho prípravku a spustite cirkuláciu vody (nie trysky). Nechajte pôsobiť pár hodín. Po čistení potrubia vodu vypustite a vnútro vírivky umyte jemnou handričkou a šetrným čistiacím prostriedkom na vinyl. 

csm_softub-whirlpool-wellness-spring-garden-lifestyle-1_9a696dbfe9