Ako zariadiť izbu pre teenagera

Vytvoriť štýlovú izbu pre teenagera, ktorá odráža ich osobnosť a zároveň sa vám páči je niekedy dosť náročné. Chcete vytvoriť miesto, kde sa budú cítiť dobre, ale zároveň sa extrémne neodkloniť od celkovej eleganciu vašej domácnosti.

teenager-izba

Keď si to takto zhrnieme, tak máme pocit, že od obyčajnej izby toho žiadame priveľa. Miesto na oddych, spánok, trávenie voľného času, učenie, stretávanie sa s priateľmi... S nasledujúcimi tipmi však budete presne vedieť, ako na to.

Najdôležitejší kúsok nábytku - posteľ

Aj keď je lákavé zvoliť v teenagerskej izbe čo najmenšiu posteľ, oveľa viac ocenia, ak zvolíte priestrannejšiu drevenú posteľ 120 x 200 cm. Takáto posteľ v sebe kombinuje viaceré výhody - hrejivý pohľad na masívne drevo, dostatok priestoru na pohodlný spánok, ale aj na denné aktivity.

Veď si spomeňte na svoje detstvo, koľko času ste doma strávili vo svojej posteli? Pracujú v posteli na notebooku alebo si tam dokonca píšu domáce úlohy a učia sa... V tom prípade môžete k posteli doplniť stolík na kolieskach alebo podložku, na ktorú si môžu položiť notebook, aby ho nemali iba na kolenách.

Hra farieb

Neočakávané kombinácie farieb zaručia, že izba teenagera dlho neomrzí. Na steny voľte neutrálnejšie tóny a typy farieb, ktoré sa nezničia, ak na nich niečo prilepíme lepiacou páskou. V súčasnosti je trendom kombinácia zelenej a ružovej v dievčenských izbách a sivej a žltej v chlapčenských. Samozrejme, pred maľovaním zistite názor dieťaťa, pre ktoré je izba určená.

Úložný priestor

Teenageri majú množstvo vecí, na ktorých im veľmi záleží. Ale určite ich nechcete mať všetky na očiach vždy, keď vstúpite do izby. Neporiadok nebude vznikať vtedy, ak budú mať na svoje vecičky veľa úložného priestoru. Vyhnite sa otvoreným policiam a preskleným dverám. Samozrejmosťou by mal byť drevený nočný stolík hneď pri posteli na tie najdôležitejšie veci. Vytvorte na ňom nabíjaciu stanicu na všetku elektroniku, bez ktorej si teenager nevie predstaviť svoj bežný deň.

Ozvláštnite izbu výrazným čelom postele

Ako sme už spomenuli, posteľ je stredobodom celej izby. Už ste zvolili masívnu posteľ s kvalitným matracom a roštom, teraz ju ešte viac zvýraznite čelom postele. Na výber máte elegantné polstrované čelo, ktoré vydrží celé roky, alebo drevené čelo doplnené o svetielka, ktoré vytvoria podvečer príjemnú atmosféru. Alebo si vyberte zaujímavé kovanie, ktoré doplníte o veľa mäkučkých nadrozmerných vankúšov.

Miesto na štúdium

Nebude to asi také vzrušujúce ako výber tapety alebo hojdačky zavesenej zo stropu, ale miesto na štúdium v izbe teenagera nesmie chýbať. Samozrejme, vyberajte niečo praktické, ale zamerajte sa aj na štýlovosť nábytku. A keď máte málo miesta, pokúste sa písací stôl zabudovať do steny zloženej zo skriniek a zásuviek, alebo ho postaviť v kúte a využiť každý milimeter priestoru.

Miesto na štúdium môžete od zvyšku izby oddeliť aj pomocou farieb, napríklad nalepením tapety za stôl. Izba teenagera by totiž mala byť jasne rozdelená na funkčné oblasti na prácu, na oddych a na zábavu. V pracovnom kútiku nesmie chýbať ani ergonomická stolička.

Korková stena

Aj vaši teenageri milujú zdobenie stien všetkým možným? Uľahčite im to a premeňte jednu stenu na veľkú korkovú nástenku. Potom ju môžu zaplniť obrázkami, plagátmi, fotografiami a inými spomienkovými predmetmi. Nielen, že to vyzerá štýlovo, ale má to v sebe aj industriálny nádych. Získajú kreatívnu kontrolu nad svojim priestorom bez toho, aby stenu nejako ničili. A rovnako často, ako sa menia ich záujmy, môže sa meniť aj obsah tejto obrej nástenky. Hoci to bude znieť nudne, môžu ju využívať aj na pripínanie učebných materiálov.


Sponzorovaný článok: Ako zariadiť izbu pre teenagera | aminabytok.sk