Čo všetko sa dá pestovať na záhrade?

Máte záhradku a rozmýšlate ako by ste ju využíli? Okrem toho, že si v nej môžete dať urobiť bazén, zimnú záhradu, grilovaciu terasu, môžete ju využiť na to, na čo sa štandardne v minulosti využívala - na pestovanie.

apples-1872997_1280

Čo všetko sa dá však v záhrade pestovať? To si ukážeme v dnešnom článku.

Stromy

Ovocné stromčeky pestuje veľká časť záhradkárov. Vo svojej záhrade môžete pestovať rôzne druhy jabloní ako napríklad Jonathan, Fuji, Angold, Admiral, Red Love alebo Gala. Pestovať môžete aj rôzne druhy hrušiek ako napríklad Nashi, Radana, Clappova, Kaiser, Obelisk a iné.

Z marhuľových stromov to môžu byť Hargrand, Kuresia, Vesna, Minaret, Vegama, Darina a iné. Veľmi obľúbené sú aj broskyne a nektarinky. Tú sú na výber napríklad Flatarina, Caldesi, Albatros, Inka, Suncrest, Harco, Venus a iné.

Medzi ovocné stromy, čo záhradkári ďalej radi pestujú sú rôzne druhy sliviek a ringlot (napríklad Hamanova, Tophit, Topfive, Hanita, …), rôzne čerešne a višne (Kordia, Burlat, Jacinta, Lapins, Summit, …), mišpule, orechy, lieskovce, …

Okrem klasických ovocných stromov sa v poslednej dobe tešia veľkej obľube aj stĺpovité ovocné stromy, najmä ak máte menšiu záhradku. 

Drobné ovocie

Medzi záhradkármi a rôznymi pestovateľmi sú vo veľkej obľube rôzne druhy drobných ovocí. Ako napríklad rôzne druhy jahôd. Môžete využiť sadenice stáleplodiacich jahôd, raz rodiacich jahôd alebo previsnutých jahôd.

Ďalej môžete pestovať ríbezle - čierne, červené, stromčekové ríbezle a kríčkové ríbezle. Obľúbené sú aj egreše (stromčekové alebo kríčkové), maliny, čučoriedky, brusnice, černice, arónia, …

Zelenina

Pestovať vo svojej záhradke nemusíte len ovocie. Na výber máte aj množstvo zeleniny, ktorú zúžitkujete pri každodenných alebo občasných pokrmoch. Pestovať môžete napríklad papriky, paradajky, koreňovú zeleninu (mrkva, petržlen, …), hlávkový šalát, …

Toto je niekoľko tipov na pestovanie rôznych plodín vo vašej záhrade. Treba si už len vybrať a pustiť sa do práce. 


Sponzorovaný článok: Čo všetko sa dá pestovať na záhrade? | shop.zelenydom.com