Opláštenie zo sendvičových panelov v modernom stavebníctve

„Opláštenie zo sendvičových panelov je ľahké, rýchle, hospodárne funkčné a aj to celkom dobre vyzerá,“ vysvetľuje Jozef Jurkeník, majiteľ spoločnosti zaoberajúcej sa opláštením strešných a obvodových plášťov na kľúč.

dji_0027

Opláštenie zo sendvičových panelov je naozaj hitom moderného stavebníctva a jeho popularita stále narastá. „Opláštenie zo sendvičových panelov je ľahké, rýchle, hospodárne funkčné a aj to celkom dobre vyzerá,“ vysvetľuje Jozef Jurkeník.

 

V posledných rokoch sa nielen v západnej Európe, ale aj v našich končinách stali najvyužívanejším materiálom pre stavbu priemyselných, výrobných či športových objektov alebo skladových hál práve sendvičové panely. Majitelia sú nadšení nielen ich rýchlou inštaláciou, ale hlavne cenovou dostupnosťou a schopnosťou ušetriť na výdavkoch z dlhodobého hľadiska. Všetky tieto kritériá sú často zásadnými požiadavkami investorov. Sendvičové panely sú vyrábané z najkvalitnejšieho materiálu za použitia najmodernejších technológií a po dokončení si nevyžadujú takmer žiadnu údržbu. To sú jedny z mnohých dôvodov ich narastajúcej popularity. 

 

Práci so sendvičovými panelmi sa venuje aj konateľ spoločnosti JUNIK, Jozef Jurkeník. Vo svete fasádnych a strešných plášťov sa pohybuje už viac ako 10 rokov a realizačnú firmu JUNIK vedie 7 rokov, takže je v tomto odvetví expertom. Jeho spoločnosť zhotovuje ploché strechy, fasády zo sendvičových panelov či prevetrávané fasády, ale pre svojich zákazníkov vykonávajú aj rôzne klampiarske práce. 

Ako to býva aj v iných odvetviach, aj o sendvičových paneloch a ich montáži sa človek naučí najviac praxou. Pán Jurkeník sa však aj po jednej dekáde práce so sendvičovým opláštením naďalej vzdeláva aj vo voľnom čase. Zúčastňuje sa na rôznych seminároch, webinároch alebo osobných školeniach, pričom najviac ich absolvoval v Akadémii korporácie Technonikol v Moskve v rokoch 2019 až 2021. 

Opláštenie zo sendvičových panelov je naozaj hitom moderného stavebníctva a jeho popularita stále narastá. „Opláštenie zo sendvičových panelov je ľahké, rýchle, hospodárne funkčné a aj to celkom dobre vyzerá,“ vysvetľuje Jozef Jurkeník. Jedným dychom dodáva, že: „posledné závisí od toho, koľko do toho chce majiteľ investovať.“ Investori majú totiž možnosť vybrať si aj farebné prevedenie a štýly panelov, pričom sa dajú realizovať aj viacfarebné objekty, ktoré môžu byť dokonalým prejavením sa značky. 

Sendvičové panely majú množstvo výhod. Práve preto sú jednoznačnou voľbou pri výstavbe rôznych objektov mnohých investorov. „Medzi ich hlavné výhody patrí to, že sú ľahké. To znamená, že odľahčia nosnú konštrukciu a základy, čo investorovi pri dnešných cenách stavebných materiálov prinesie nemalú finančnú úsporu, zvlášť ak ide o pôdorysne väčší objekt,“ ozrejmuje pán Jurkeník. 

„Ďalšou výhodou podľa mňa je aj samotná technológia montáže. Je to takzvaný suchý stavebný proces, to znamená, že môžete oplášťovať celoročne. Rovnako je oplášťovanie panelmi zaujímavé vysokou rýchlosťou montáže a nepotrebujeme k tomu žiadnu špeciálnu ťažkú techniku,“ vyzdvihuje ďalšie výhody sendvičových panelov Jozef Jurkeník. Zároveň dodáva ďalší dôvod, pre ktorý je výhodné investovať práve do sendvičových panelov: „Poslednou výhodou je samozrejme cena za m² materiálu. V porovnaní s tehlou je asi 2 až 3-krát lacnejší. Je možné vyrobiť panely až do hrúbky 240 mm, čo umožňuje značným spôsobom zvýšiť energetickú hospodárnosť objektu.“ 

Pokiaľ máte aj vy v pláne začať s výstavbou športového či priemyselného objektu alebo výrobnej či skladovej haly, stavte na osvedčený materiál, akým sú sendvičové panely. Obráťte sa na odborníkov zo spoločnosti JUNIK, ktorí majú viac ako 15-ročné skúsenosti v oblasti oplášťovania budov. Ponúkajú vám aj odborné poradenstvo, pričom požiadavky zákazníka sú u nich na prvom mieste. Pri montáži objektov garantujú nielen kvalitu, ale aj dodržanie vopred stanoveného časového harmonogramu. 

Máte záujem spolupracovať s dlhoročnými odborníkmi v oblasti stavebníctva zo spoločnosti JUNIK?
Kontaktujte ich e-mailom na info@juniksj.sk

Viac informácií o ponúkaných službách a dokončených realizáciách nájdete na webovej stránke https://www.juniksj.sk


Sponzorovaný článok - Opláštenie zo sendvičových panelov v modernom stavebníctve | juniksj.sk