Nové príslušenstvo pre grily Kamado Joe z uhlíkovej ocele

Spoločnosť Kamado Joe sa rozhodla výrazne rozšíriť možnosti grilov na uhlie a vytvorila modelový rad svojho príslušenstva z materiálu KARBON STEEL. Výrobky z uhlíkovej ocele prinášajú úplne nový zážitok z prípravy jedál v keramických griloch. Preto sme sa rozhodli, že im venujeme pozornosť, ktorú si zaslúžia a zhrnieme pre vás všetky výhody a podrobnosti na jednom mieste.

karbon-steel-kamado-joe 

Ideálny materiál pre tepelnú úpravu jedla

KARBON STEELTM predstavuje revolučnú novinku v sortimente príslušenstva Kamado Joe. Vďaka originálnemu zloženiu je uhlíková oceľ rovnako všestranná ako nehrdzavejúca oceľ a zároveň tepelne vodivá ako liatina. Predstavuje tak ideálny materiál pre prípravu jedál v griloch na drevené uhlie.

Hlavné výhody

Uhlíková oceľ  ponúka pri použití v griloch množstvo výhod oproti tradičným materiálom a vie život každého fanúšika BBQ výrazne uľahčiť. Ak by sme mali v zopár krátkych bodoch predstaviť hlavné výhody a špecifiká tohto materiálu boli by to tieto:

  • Rýchlo sa zohreje a udržuje teplotu – tepelná vodivosť je porovnateľná s liatinou,vďaka čomu sa plocha materiálu rýchlo rozohreje na požadovanú teplotu a tá sa následne ľahko udržuje
  • Nízka hmotnosť – materiál je oveľa ľahší ako štandardná oceľ, preto sa s výrobkami jednoduchšie manipuluje. To oceníte práve pri kuchynských a grilovacích pomôckach, ktoré často presúvate alebo prenášate.
  • Nepriľnavý povrch – vďaka nepriľnavosti povrchu si užijete pohodlnú prípravu jedál a tiež jednoduché a rýchle čistenie
  • Schopnosť zvládať vysoké teploty – vďaka tomu, že je uhlíková oceľ odolná voči vysokým teplotám, je ideálna na vonkajšie varenie a grilovanie

grilovanie-s-polmesiacovymi-panvicami

Sortiment výrobkov Karbon Steel

Spoločnosť Kamado Joe sa rozhodla využiť všetky vlastnosti a výhody nového materiálu a zaradila do ponuky viacero praktických produktov. Príslušenstvo keramických grilov obohatili tieto produkty z uhlíkovej ocele:

  1. grilovacia platňa,
  2. wok,
  3. sada polmesiacových panvíc,
  4. paella panvica.

sortiment-vyrobkov-karbon-steel-kamado-joe

1. Grilovacia platňa

Pomocou tohto nadstavca premeníte svoj gril okamžite na plnohodnotnú grilovaciu platňu. Jednoducho si tak pripravíte chutné raňajky, opečiete mäso, alebo orestujete zeleninu. Ideálne použitie nájde tiež pri príprave chutných a šťavnatých hamburgerov. Špeciálny otvor pomáha pri príprave odvádzať prebytočný tuk z jedál a vďaka praktickým rukovätiam je manipulácia s ňou hračkou.

grilovacia-platna-kamado-joe-karbon-steel

Platňa sa vyrába v dvoch veľkostiach pre modelové rady ClassicBig. Okrem toho je kompatibilná aj so všetkými ostatnými grilmi s veľkosťami 18“ resp 21“.

2. Wok

Každý kto niekedy skúšal v grile variť, dusiť, alebo pripraviť šťavnaté stir fry vie, že kvalitný a dostatočne veľký wok je nenahraditeľným pomocníkom. Preto sa spoločnosť Kamado Joe rozhodla ponúknuť verziu aj z uhlíkovej ocele.

wok-karbon-steel-kamado-joe

3. Sada polmesiacových panvíc

Pýtate sa, prečo by ste mali využívať dve panvice? Grily Kamado Joe využívajú systém Divide & Conquer, ktorý rozdelí teplotu v grile na dve teplotné zóny. Vďaka tomu viete pripraviť viacero jedál pri dvoch rôznych teplotách. Aby ste tento systém využili naplno, potrebujte aj separátne panvice.

Set panvíc Karbon Steel vám presne toto umožní a obsahuje:

  • perforovanú panvicu - pre priamy kontakt s plameňom
  • pevnú panvicu - pre opekanie, grilovanie alebo pečenie.

sada-polmesiacovych-panvic-karbon-steel

4. Paella panvica

Posledná novinka, ktorú vám predstavíme, je panvica na prípravu paelly. Vyniká širokou a zároveň plytkou varnou plochou, ktorá na dne obsahuje drobné jamky. Tie napodobňujú jamky klasických paella panvíc a zaistia, že jedlo rovnomerne pripravíte.

Ak práve španielskej tradičnej pochúťke neholdujete, máme pre vás dobrú správu – panvica je univerzálna a pripravíte vďaka nej aj množstvo iných pokrmov. Okrem paelly ju môžete využiť aj na opekanie či restovanie mäsa alebo zeleniny. Vďaka rukovätiam sa s ňou jednoducho manipuluje a je vhodná na použitie v akýchkoľvek griloch na uhlie.

paella-panvica-kamado-joe-karbon-steel

Ako vidíte, výrobky z nového modelového radu Karbon Steel ponúkajú naozaj široké možnosti využitia. Možno práve vďaka nim sa odvážite vyskúšať nové recepty a objavíte aj ďalšie vlastnosti vašich keramických grilov. Všetky produkty máme zároveň už k dispozícii v našich showroomoch a môžete si ich tak prísť pozrieť a vyskúšať.