Pomaly pečené hovädzie rebrá

Mäso od kosti je to najlepšie mäso. Niet divu, že hovädzie rebrá považujeme za najlepší kús hovädzieho a ak vyskúšate náš recept, myslím, že nám dáte za pravdu. Príprava je veľmi jednoduchá ale má svoje pravidlá. Jedným z nich je, aby sme mali gril, v ktorom dokážeme až 12 hodín udržiavať stálu teplotu. Takým grilom je buď keramický gril s iKamand (s ním je to naozaj hračka, bez neho budeme musieť miestami kontrolovať priebeh) alebo plne automatický gril na drevo alebo na pelety. Pri nich stačí mať mobil s aplikáciou a grilovanie si nastaviť. Ďalej je dobré mať po ruke špeciálny rúžový papier na pečenie (Butchers Paper) a teplomer na mäso. Tak poďme na to :)

Čo budeme potrebovať na pomaly pečené hovädzie rebrá? 

GrateGoods_Beef_Shortribs-3


Postup receptu - krok za krokom:

Príprava:

Hovädzie rebrá potreme omáčkou Grate Good Memphis BBQ a dobre posypeme koreniacou zmesou Beef or Steak BBQ Rub. Dáme do dobre utesnenej nádoby a necháme v chladničke 24 hodín. 

Grilovanie: 

Gril si rozpálime na 105 - 115°C (od toho závisí aj približná doba prípravy od 8-12 hodín). V keramickom grile robíme rebrá na nepriamo použitím deflektorov. Zauúďujeme dovtedy, dokým vnútorná teplota v jadre nedosiahne 68°C. Potom rebrá zabalíme do rúžového pečiaceho papiera a necháme v grile, pokým na teplomeri nebude svietiť 92°C. Rebrá vytiahneme a ešte necháme v teple odpočívať aspoň minimálne pol hodiny. 

Servírovanie:

Správne spravené rebrá sú tak krehké, že opatrne vieme vytiahnúť celú kosť. Ak kosti však len jemne povytiahneme a necháme rebrá na pečiacom papieri, hostia si môžu sami naporcovať priamo z neho. Vyzerá to efekte a keď ochutnáte, poviete si, že ten čas stál za to. 

GrateGoods_Beef_Shortribs-2-uai-2500x1406