Nezabúdajte na rozbor vody - ako vám pomôže jej ionizátor?

Čistú a zdravotne nezávadnú vodu mnohí z nás berú ako samozrejmosť. Nie všetci však majú také šťastie. Ste presvedčení, že práve tá u vás doma je pre váš organizmus najvhodnejšia?

Ak aj odborníci označujú vodu vo vašej domácnosti za zdravú, to neznamená, že jej kvalitu už nedokážete zvýšiť. Jej stav už dnes aj v našich končinách veľmi jednoducho skontrolujete rozborom vody, následne môžete využiť služby určitého pomocníka.

shutterstock_1809134578

Zdroj foto: luchschenF / Shutterstock.com

Ionizátor vody predíde rôznym zdravotným problémom

Zaujímavou cestou je ionizátor vody. Ten môžeme označiť za neoddeliteľnú súčasť každej modernej kuchyne. Úprava vody pomocou tohto prístroja pomáha ľudskému zdraviu. Navyše ide o zariadenie, ktoré nezaberie veľa miesta - stačí elektrický vodný filter napojiť na kuchynskú batériu. Takto rozbehneme proces elektrolýzy vody z vodovodu. Zbavíme sa mechanických nečistôt a chemických látok, a to aj tých, ktoré sú menšie ako 10 mikrosiemens.

Všetko je postavené na zhromaždení sa katiónov a pozitívnych iónov pri zápornej elektróde. Anióny a záporne nabité ióny naopak na kladnej elektróde. Vám sa tak dostane ionizovanej vody, pričom oxidovanej vody sa zbavíme pomocou hadice do odpadu. Môžete tak predísť rôznym zdravotným komplikáciám, ako napríklad osteoporóze, zažívacím problémom, migrénam, nevoľnostiam, bolestiam hlavy, problémom s krvným obehom či alergiám.

Na rozbor vody máte zákonný nárok

Kvalitu vašej vody môžete preveriť akreditovaným laboratórnym rozborom, ktorý si jednoducho objednáte. Táto možnosť je tu pre všetkých, ktorí majú vlastnú studňu. Takýto rozbor vody je možný na celom území Slovenska. Výsledky budú jasné do dvoch týždňov.

Ak ste pripojený na vodovod, kontaktujte vašu vodárenskú spoločnosť, ktorá vám rozbor vykoná. Vodárne majú totiž podľa zákona povinnosť vodu monitorovať nonstop. Nezabudnite ale udať vašu presnú adresu. O rozbor môžete požiadať kedykoľvek, vodárne ho musia podľa zákona kedykoľvek predložiť.


Sponzorovaný článok: Nezabúdajte na rozbor vody - ako vám pomôže jej ionizátor? | mojavoda.sk