Technológie, ktoré menia svet BBQ

traeger5

Grilovanie je umenie. Na tom sa zhodnú všetci milovníci dobrého jedla, kvalitnej drevenej arómy a prípravy špecialít na čerstvom vzduchu. Traeger však toto umenie pozdvihol o level vyššie a od teraz môže byť, vďaka praktickým funkciám a novým technológiam, gril majstrom naozaj každý. Poďme sa pozrieť na budúcnosť grilovania a nového spôsobu vychutnávania si pravej BBQ.

WiFIRE® 

Majte grilovanie vždy pod kontrolou či už z pohodlia obývačky, pri hre s deťmi alebo pri nákupoch. Všetky informácie máte priamo vo vašom mobilnom telefóne prostredníctvom zdarma aplikácie Traeger App. Tá okrem možnosti meniť teplotu, spúšťať funkcie grilu obsahuje tisícky receptov na tie najchutnejšie jedlá aj s presným postupom a počtom porcií. Stačí si len vybrať jedlo a aplikácia nastaví Váš gril a odnaviguje Vás od úvodnej prípravy až po servírovanie. 

Režim SuperSmoke

Chuť a vôňa dreva v grilovanom jedle je to, čo máme radi. Pre dodanie extra dymovej arómy stačí jeden klik v mobilnej aplikácii alebo na ovládacom paneli a jedlo získa naozajstnú arómu kvalitného tvrdého dreva. Funkcia SuperSmoke funguje pri teplotách od 74 - 107 °C a je ideálna na prípravu zaúdených kolien, brisketov, veľkých kusov mäsa, šuniek alebo zaúdených rebier. Netreba sa však obávať veľkého kúdolu dymu, SuperSmoke vyrába kvalitný modrý dym, ktorý je zdravotne nezávadný.

Funkcia TurboTemp®

Grilujte lusknutím prsta. Nie nadarmo sú grily na pelety Traeger svojím komfortom prirovnávané ku plynovým alebo elektrickým grilom. S funkciou TurboTemp máte gril pripravený naozaj bleskovo a slúži aj na rýchle obnovenie teploty v grile po dlhšom otvorení poklopu. 

Systém TRU Convection®

Konvekčný systém varenia usmerňuje v grile teplo a dym cez špeciálne navrhnuté kanály v grile, čím vytvára silné prúdenie a jedlo sa pripraví až o 20% rýchlejšie, ostane šťavnatejšie a na povrchu chrumkavejšie. S funkciou TRU Convection môžete pripravovať jedlo ako profesionáli vo vychýrených reštauráciach v meke BBQ v Amerike.

BF-Grills_Timberline-Food-1

Downdraft Exhaust® systém

Další systém, ktorý pri akejkoľvek teplote grilovania zabezpečí, že jedlo bude mať tú správnu arómu. Tým, že dym je nútený sa v grile otočiť, ochladí sa a práve tento studený dym dodá jedľú ešte lepšiu chuť a vôňu. Všetko to majú na svedomí roky praxe a hľadania toho najlepšieho riešenia pri grilovaní. Takže je jedno, či budete robiť kuracie krídielka, kotlety alebo jablkový koláč - môžete mať istotu, že budú poznačené pravou chuťou 100% prémiového tvrdého dreva, z ktorých sa vyrábajú pelety Traeger.

KeepWarm mód

Zdržali ste sa s deťmi v zoo alebo so psom na prechádzke? Nevadí, jedným kliknutím po dokončení pečenia aktivujete mód udržiavania teplého jedla. Mód oceníte aj pri meškaní návštevy alebo pri väčšej párty, kde sa chody môžu udržiavať teplé medzi jednotlivým servírovaním. Takže naozaj sa môžete venovať tomu, čo je dôležité, gril Traeger sa postará o to, aby Vám vždy chutilo. 

traeger1