Výrazné inovácie v grilovaní s novou sériou Timberline od značky Traeger

Predstavujeme vám novinku v sortimente grilov Traeger. Peletové grily tohto amerického výrobcu boli vždy známe svojim dôrazom na inovácie a nové technológie, ale nový rad Timberline posúva značku ešte viac do budúcnosti. Je tak produktom, ktorý zaujme všetkých, ktorí sa zaujímajú o trendy v oblasti grilovania. Ak ste zvedaví na novinky a na to kam sa táto oblasť posúva, určite vám odporúčame zbystriť vašu pozornosť.

Peletovy_gril_Timberline_XL_Trager

Firma Traeger sa rozhodla výrazne inovovať najvyšší modelový rad. 30 rokov skúseností z výroby a vývoja grilov sa tak pretavili do novej vlajkovej lode v sortimente peletových grilov v podobe modelov Timberline New Series.

Zmenilo sa toho veľa. Z pohľadu dizajnu si na prvý pohľad určite všimnete zmenu pri konštrukcii vozíka, ktorý teraz ponúka oveľa viac odkladacích možností. Pribudli však najmä nové technológie a vylepšenia, medzi ktoré môžeme určite zaradiť:

  • indukčnú dosku,
  • dotykový displej,
  • systém koľajničiek umožňujúci použitie širokej škály dodatočného príslušenstva
  • vylepšený spôsob čistenia

Komplet kuchyňa v jedinom grile

Traeger sa rozhodol rozšíriť možnosti svojich grilov a tak tento model prichádza s indukčnou doskou na bočnej strane grilu. Tá vám umožní opekať, dusiť alebo vyprážať. Indukčné dosky sú praktické a ponúkajú presnú kontrolu teploty, takže už sa pri varení nemusíte ničím limitovať. Nová séria Timberline tak už dnes predstavuje nielen gril, ale naozaj kompletnú vonkajšiu kuchyňu so všetkým, čo k tomu patrí.

 Peleteovy_gril_Timberline_XL-Traeger-indukcna_doska

Ovládanie pomocou dotykového displeja

Vítanou novinkou je tiež dotykový farebný displej. Gril tak môžete pohodlne ovládať a poskytne vám tak zážitok ktorý sa približuje tomu, na čo ste zvyknutí z mobilných telefónov. Intuitívnosť, pohodlie a dokonalú kontrolu rozširuje ešte aplikácia pre mobilné zariadenia WiFIRE. Vďaka nej môžete kontrolovať všetky nastavenia na diaľku. Máte tak presný prehľad nielen o teplote a ako gril funguje, ale pomocou bezdrôtovej sondy MEATER aj o procese prípravy mäsa a ďalších pokrmov.

Peleteovy_gril_Timberline_XL-Traeger-displej

Prispôsobte si gril podľa svojich potrieb

Traeger sa rozhodol pri tomto grile použiť nový systém koľajničiek pre príslušenstvo. Koľajničky sú umiestnené po obvode a bočných stranách grilu a umožňujú tak rozšíriť pracovnú plochu o extra poličky, háčiky na náradie, odkladacie košíky a nádoby, prípadne ďalšie príslušenstvo. Presne si tak viete gril prispôsobiť štýlu varenia a prípravy, ktorý je pre vás prirodzený a na ktorý ste zvyknutí. Všetko príslušenstvo sa pomocou Pop-And-Lock systému navyše nasadí veľmi jednoducho, čo výrazne uľahčuje manipuláciu.

Peleteovy_gril_Timberline_XL-Traeger-kolajnicky

Vylepšený spôsob čistenia grilu

Premenou prešiel aj systém čistenia (Traeger ho uvádza ako EZ-Clean). Popol aj zbytkový olej sa zbiera v jednej nádobe, ktorá je umiestnená dolu pod grilom. Tá je ľahko dostupná a umožňuje rýchle a praktické čistenie. Zabráni sa tak neželanému vyliatiu a po naplnení stačí hliníkovú nádobu jednoducho vymeniť.

Peleteovy_gril_Timberline_XL-Traeger-cistenie

Osvedčené technológie

Okrem noviniek aj pri tomto nájdete technológie, ktoré sa úspešne osvedčili aj pri ostatných modeloch. Režím Super Smoke zvyšuje množstvo dymu prakticky stlačením gombíku a patentovaný Downdraft Exhaust systém umožňuje dymu prúdiť okolo pripravovaného jedla a zabezpečí tak najvyššiu možnú kvalitu a pravú chuť na dreve pripraveného pokrmu.

Peleteovy_gril_Timberline_XL-Traeger-2

Vyberte si veľkosť a grilujte vo veľkom

Séria Timberline prichádza na trh v dvoch veľkostiach – TimberlineTimberline XL. Technológie aj použité materiály sú rovnaké - líšia sa len veľkosťou grilovacej plochy. Tiberline XL vyniká extra veľkou grilovacou plochou až 8 515 cm2 , takže vás nebude už nič limitovať.

Peleteve_grily_timberline-traeger

Ako môžete vidieť, rozsiahle možnosti a vynikajúca chuť pripravovaného jedla v kombinácii s množstvom technológií posúvajú zážitok z varenia na úplne novú úroveň. Nový modelový rad Timberline tak naozaj predstavuje to najlepšie, čo dnes v oblasti peletových grilov môžete nájsť.