3 drobnosti, ktoré zmenia váš interiér za pár minút

Vzhľadom na to, že v dnešnej dobe trávime veľa času doma, je dosť pravdepodobné, že sa vám vaša domácnosť čoskoro okuká. Ak to tak je, potom určite premýšľate nad zmenou alebo novým štýlom interiéru. Pozrite sa na tieto kúsky, ktoré úplne zmenia váš štýl domácnosti. 

Tie najväčšie zmeny robia väčšinou maličkosti

Ak sa nechcete pustiť do rekonštrukcie a veľkých zmien, potom je treba si uvedomiť, ktoré kúsky sú vo vašom interiéri dominantné. Pokiaľ napríklad vo vašej obývacej izbe prevláda jedna dominantná farba, skúste sa na ňu zamerať a zmeniť ju na úplne odlišnú farbu. Môžete tak urobiť napríklad pomocou nových vankúšov alebo kvetináčov, či kobercov pod konferenčným stolíkom.

Takých maličkostí, ktoré naozaj výrazne zmenia celý štýl interiéru, je vo vašej domácnosti veľa. Dnes sa nezameriame na obývaciu izbu, ale na dve dôležité miestnosti, v ktorých v dnešnej dobe trávime pomerne dosť času. Neviete, ktoré miestnosti to sú? Skúste sa zamyslieť, kde trávite svoj čas najviac cez deň a v ktorej miestnosti naopak cez noc.

Home office pohodlne a štýlovo

Áno, jednou z najdôležitejších miestností v dobe koronavírusu je rozhodne pracovňa. Ak aj vy trávite veľa času na home office, potom už určite dobre viete, aké dôležité je pracovné prostredie pre vaše sústredenie na správne odvedenú prácu. Dôraz by mal byť určite venovaný celej miestnosti, kde pracujete. Nesústreďte sa len na pracovný stôl a pohodlnú pracovnú stoličku. Je mnoho ďalších maličkostí, ktoré vašu pracovňu zvelebia a dodajú jej štýl a dizajn.

Vyzdobte si tiež steny vašej pracovne. Do pracovného prostredia sa príliš nehodia detské obrázky alebo rodinné fotografie. Čo ale určite využijete, to sú nástenky. Nástenky môžete zaobstarať magnetické či klasické z korku, oba varianty vám zútulnia priestor, a navyše dostanete miesto, kam môžete pripevniť najdôležitejšie heslá či dokumenty.

Týmto spôsobom budete mať dôležité informácie vždy na očiach. Obľúbeným variantom, ktorý dodá vašej pracovni štýl a moderný vzhľad, sú nástenné mapy. Tie zoženiete v najrôznejších farbách, dekoroch aj materiáloch. Napríklad minimalistická nástenná mapa z kovu bude perfektným doplnkom modernej domácej pracovne.

Pri práci nezabúdajte aj na odpočinok

Do vašej pracovne sa bude hodiť aj malý relaxačný kútik. Také miesto vám pomôže upokojiť myseľ pri pracovnej pauze pri vychutnávaní lahodnej šálky kávy. Konferenčný stolík spolu s pohodlnou pohovkou alebo kreslom vám nezaberie zase toľko miesta a uvidíte, že budete za taký kúsok pohodlia radi. Pohovku využijete napríklad aj pre neformálne videohovory, kedy nemusíte vždy striktne sedieť pri pracovnom stole - a vaše pozadie sa tak môže meniť. Navyše také pohodlné zákutia využijete pokojne aj vo chvíli, keď vás navštívi kamarátka a vy chcete mať súkromie na osobné rozhovory.

Tip: Využite pracovňu na maximum!

Malý tip, ktorý určite využijete! Vaša pracovňa sa razom môže stať skvelou izbou pre hostí, a tak miestnosti dáte dvojitú funkciu. Rozkladacia pohovka bude tým najlepším variantom. Pri pracovnom dni vám poslúži svojím pohodlím, pri návšteve stačí rozložiť a máte plnohodnotné lôžko pre prespanie.

Druhá najpoužívanejšia miestnosť roka 2021?

Jednoznačne spálne! Práve miestnosť, kde trávime celú noc a naberáme energiu a silu do ďalšieho dňa, je veľmi dôležitou časťou vašej domácnosti. Aby ste sa aj v spálni cítili dobre a váš priestor sa vám stále veľmi páčil, nestačí len kvalitný matrac a dobre zvolená posteľ. Vedľa lôžka je dôležité myslieť tiež na dekorácie alebo textilné lôžkoviny.

Zvoľte nové moderné a farebné obliečky

Celú spálňu dokážete zmeniť ako mávnutím čarovného prútika práve vďaka obliečkam a povlakom na vankúše. Zmeňte farbu alebo vzor obliečky a všetko zlaďte s malými vankúšikmi. Alebo môžete zaobstarať aj novú prikrývku cez posteľ a obliečky, a uvidíte, ako bude vaša spálňa vyzerať hneď úplne inak.

Ako vidíte, stačia len malé zmeny v interiéri a hneď sa budete cítiť zase dobre, pohodlne a štýlovo v už nevšednom interiéri. 


Sponzorovaný článok - 3 drobnosti, ktoré zmenia váš interiér za pár minút | bonami.sk