Správnym výberom jedálenského setu si viete veľa uľahčiť

Chystáte sa zariaďovať svoje nové bývanie, prípadne idete vôbec po prvýkrát bývať do vlastného? Zrejme sa už teraz stretávate s výzvami či ťažkosťami, ktoré ste doteraz vôbec nemuseli riešiť. Môžu sa týkať výberu spotrebičov či nábytku, maľovania, podláh či aj tých najmenších detailov, ktoré sa ukážu až priamo počas procesu zariaďovania a sťahovania sa. Niekde v tomto procese sa nachádza aj vybavenie jedálne. Prinášame vám tip na to, ako si môžete zariadenie svojej jedálne výrazne uľahčiť.

Správnym výberom jedálenského setu si viete veľa uľahčiť_housegarden-sk

Dá sa to urobiť aj inak

Do jedálne logicky potrebujete predovšetkým jedálenský stôl so stoličkami, aby ste sa mali kde najesť. Preto aj v rámci sťahovania, resp. zariaďovania nového bývania, by mal ísť jedálenský stôl medzi prvými. Aj pri sťahovaní či maľovaní sa vy či ďalší, ktorí vám pomáhajú, potrebujete najesť či napiť. Preto si to skúste naplánovať tak, aby vám stôl so stoličkami prišli včas a ideálne na začiatku celého procesu. A teraz je tu spomínané riešenie – načo objednávať stôl a stoličky samostatne? Dá sa to urobiť aj inak.

Riešením sú jedálenské sety

Prečo si život nezjednodušiť, keď sa to dá? Nemusíte separátne vyberať, objednávať, kupovať, a potom prenášať stôl a potom stoličky. Jednoduchšie i šikovnejšie je, keď si rovno vyberiete jedálenský set, ktorý obsahuje jedálenský stôl i stoličky v jednom balení. Výhodou je, že všetko vyriešite jedným nákupom i jednou dodávkou tovaru. Aj z pohľadu ceny to teda môže byť pre vás ako zákazníkov výhodné. A tým sa pozitíva v prospech jedálenských setov rozhodne nekončia.

Jednotný štýl či materiál

Prirodzene, stôl a stoličky v jedálenskom sete budú vyrobené z podobného materiálu a v jednotnom štýle. Odporúčame však myslieť aj na to, aby tento štýl ladil s celkovým vyznením vášho interiéru. Medzi súčasné trendy patrí prepojenie či dokonca integrácia jedálne s obývačkou. Ak teda už máte obývačku naplánovanú v určitom vyznení, štýle či farbe, bude fajn na to myslieť aj pri výbere jedálenského setu. Čo sa týka materiálu, tak v rámci stolov a stoličiek najčastejšie hovoríme o dreve či kove. Drevené stoličky či stoly vyzerajú prirodzene a preto aj veľmi príjemne, ak sa jedná o svetlé drevo, dokážu aj príjemne osvetliť interiér a dodať mu príjemný nádych, zvlášť počas slnečných dní. Veľmi obľúbené je spojenie dreva s kovovými nohami, pri stoloch či stoličkách. Drevo i kov sú pevné, tu skôr závisí od vás a vašich estetických preferencií.

Koľko stoličiek?

Pri zariaďovaní bytu a konkrétne jedálne sa určite stretnete aj s touto otázkou. Postačí jedálenský set so štyrmi stoličkami, alebo ich bude treba viac? Pokiaľ na to máte priestor i rozpočet, odporúčame set so šiestimi stoličkami. Predsa len, nemôžete vedieť, čo budúcnosť prinesie, a možno sa vám práve väčší stôl s väčším počtom stoličiek budú ešte hodiť. Avšak finálne rozhodnutie je zase samozrejme len na vás a vašich preferenciách, resp. možnostiach. Ak budete žiť sami, tak pokojne postačí jedálenský set so štyrmi stoličkami.

Úspech sa skladá z malých vecí

Pre úspešný začiatok nového bývania či zariadenie si nového bytu, resp. domu, je dôležité robiť aj takéto na pohľad malé veci správne. Práve z nich sa totiž následne skladá celok. Pri jedálenskom sete to ilustruje skutočnosť, že vďaka nemu ušetríte kopu času i energie. Namiesto toho, aby ste venovali čas i úsilie výberu stolu a potom výberu stoličiek, vyriešite všetko naraz. A práve takéto hľadanie krásy v jednoduchosti môže na konci dňa viesť k priaznivému výsledku. Naviac, v dnešnej dobe už takýto výber a nákup môžete zrealizovať prakticky jedným kliknutím myšou na internetovom obchode.

Zdroj obrázka: PHOTOCREO Michal Bednarek / Shutterstock.com


Sponzorovaný článok : Správnym výberom jedálenského setu si viete veľa uľahčiť | www.okay.sk