Podľa týchto parametrov by ste si mali vybrať kosačku

Sezóna kosenia sa pomaly blíži. Sprievodnými znakmi jej začiatku je teplé počasie, rastúca tráva a neestetický vzhľad trávnika po zime. Svoju kosačku by ste mali v prvom rade poriadne skontrolovať. Ak zistíte, že nie je práve v najlepšom stave, budete si musieť kúpiť novú. Častokrát vás totiž oprava starej kosačky vyjde finančne drahšie ako nová kosačka.

shutterstock_1736710523

Zistili ste, že potrebujete novú kosačku? Práve na jar sa všetky obchody so záhradnými potrebami naplnia rôznymi typmi kosačiek. Ako si vybrať tú správnu? Podľa akých parametrov by ste sa mali rozhodovať?

Manipulácia s kosačkou

Manipulovanie s kosačkou nie je náročnou záležitosťou. Veľmi však závisí od toho, aký typ kosačky doma máte. Podľa manipulácie vieme kosačky rozdeliť do dvoch kategórií:

1. Kosačky s kolieskami

Klasické kosačky s kolieskami kosia trávu na zemi, nedvíhate ich, tlačíte ich po zemi. Na výber máte opäť niekoľko typov kosačiek. Medzi najznámejšie patria benzínové alebo akumulátorové kosačky.

2. Kosačky bez koliesok

Takéto kosačky síce k zemi prikladáte, avšak počas celého kosenia ich držíte v rukách. Patria sem napríklad krovinorezy a vyžínače. Klasické, ale aj iné kosačky nájdete v overenej internetovej predajni Madmat.sk.

Pohon kosačky

Už sme spomenuli dva najbežnejšie typy kosačiek – benzínovú a akumulátorovú. Práve tie patria medzi najpredávanejšie. Čím sa líšia?

1. Benzínová kosačka

Prvenstvo v predaji kosačiek patrí benzínovej kosačke. Na jej výkon potrebujete mať po ruke kanister s benzínom a do mnohých budete potrebovať aj olej. Obľúbená je najmä pre jej výkon, schopnosť pokosiť väčšiu plochu a výdrž. Nevýhodou môže byť vyššia hmotnosť a cena.

2. Akumulátorová kosačka

Pre správne fungovanie tejto kosačky musíte mať vždy nabitý akumulátor. Jej výhodou je skvelá manipulácia (pokosia takmer všetko), nízka hmotnosť a nabíjateľný akumulátor. Pre niektorých by nevýhodou mohla byť vyššia cena.

3. Elektrická kosačka

Spomenieme aj elektrickú kosačku, ktorá funguje len v prípade, že ju máte zapojenú do elektrickej siete. Jej výhodou je, že je menšia, tichšia a lacnejšia. Nevýhodou je samozrejme elektrický kábel. Ak však hľadáte malú kosačku na menšie plochy, elektrická kosačka je dobrou možnosťou.

Obávate sa, že si kúpite novú kosačku a do roka budete potrebovať novú? Zistite viac o tom, ako predĺžiť životnosť kosačky. Vďaka pravidelnej a správnej starostlivosti vám kosačka skutočne dlho vydrží.

Zdroj obrázku: BOKEH STOCK / Shutterstock.com


Sponzorovaný článok : Správnym výberom jedálenského setu si viete veľa uľahčiť | www.madmat.sk