Smrekové pelety TATRAS 15 kg

Kód: 179
6,50 € / balenie 5,42 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
25.5.2022

Drevné pelety slovenskej spoločnosti TATRAS EN PLUS A1 sa vyrábajú z prvotriednych smrekových pilín lisovaním, tzv. peletizáciou. Lisovaním sa v peletách koncentruje veľké množstvo energie využiteľnej na vykurovanie. Pelety sú zároveň najšetrnejším palivom. Drevné pelety vhodné do kachiel, krbov alebo kotlov na pelety.

Detailné informácie

Podrobný popis

Svetlé drevné pelety slovenskej značky TATRAS EN PLUS A1 sa vyrábajú lisovaním prvotriednych drevených pilín ako odpad pri spracovaní dreva. Vyznačujú sa extrémnou hustotou a nízkym obsahom vlhkosti. Používajú sa ako kvalitné ekologické palivo. Zhorené pelety zanechávajú iba veľmi malé množstvo odpadu - popola, ktorý je ešte možné využiť ako hnojivo. 


Parametre drevných peliet

  • Sypná hmotnosť - >650 kg.m-3
  • Tvar - Valcovitý
  • Priemer - 6 mm
  • Obsah vody - 8 až 10%
  • Obsah popola - <0,7%
  • Výhrevnosť - > 4,6 kWh / 1 kg

Cenová jednotka : 15 kg vrece


Prečo si vybrať pelety TATRAS ?

Ľudstvo je v dnešnej dobe závislé od využívania primárnych energetických zdrojov. Aby sa tento stav v budúcnosti zmenil, musia sa hľadať vhodné náhrady za fosílne palivá, ktorých zásoby sa odhadujú už len na niekoľko desiatok rokov. Práve riešením tohto problému môže byť energetické zhodnocovanie biomasy, ktorej energetický potenciál prevyšuje ročnú celosvetovú spotrebu energie. Peletové palivo je omnoho lacnejšie ako každé iné. Veľmi dôležité je zhodnocovanie drevného odpadu, ktorý je na rozdiel od iných druhov odpadov cenený najmä pre svoj vysoký energetický obsah. Keďže ide o domáci zdroj energie, výhodou je, že ho netreba dovážať a jeho cena nezávisí od monopolného dodávateľa alebo vývoja cien na medzinárodnom trhu. Peniaze ostávajú na regionálnej úrovni Slovenska čo priaznivo povzbudzuje miestnu ekonomiku a vytvára nové pracovné príležitosti.

Dodatočné parametre

Kategória: Pelety
Hmotnosť: 15 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie