7 spôsobov, ako pomocou vonných sviečok oživiť interiér domova

Sviečky už po dobu mnohých storočí zdobia domovy a na svojej obľúbenosti nestratili ani v súčasnosti. Naopak. Sviečky sú nielen pekné na pohľad, ale navyše dokážu navodiť domácu pohodu, zlepšiť náladu a prevoňať miestnosť. Ako sviečky správne rozmiestniť, aby ste oživili interiér svojho domova?

domacnost

1. Na jedálenský stôl

Najčastejším miestom, kam sa vonné sviečky dávajú, je jedálenský či konferenčný stôl. Sviečky môžete farebne aj tvarovo nakombinovať. Na umiestnenie k sebe sú vhodné aj tie, ktoré sú v skle a v plechových nádobkách. V prípade, že chcete zdôrazniť charakter svojho interiéru, vytvorte zhluk sviečok rôznych tvarov (guľa, kocky, ihlany a podobne)

2. K oknu

Oživte osamelé okná – napríklad vencom so sviečkami. Výborne vyzerá spojenie sviečok a ihličia, ale aj mušlí alebo sukulentov. Pridať môžete aj kamienky – vznikne neopozeraná kompozícia, ktorá dodá vášmu výhľadu z okna prírodný šmrnc.

3. Na verandu

Na umiestnenie sviečok priamo vyzýva veranda. Okrem nábytku, rastlín a zvonkohry doladia atmosféru veľké sviece postavené na podlahu, ktoré obklopíte menšími sviečkami. Potom si uvarte šálku čaju a užite si pokojnú chvíľku a prepojenie s prírodou.

4. Do čitateľského kútika

Ďalší tip je pre každého vášnivého čitateľa, ktorý si chce umocniť zážitok z čítania. Zapáľte si vo svojom čitateľskom kútiku minimálne jednu vonnú sviečku. Vytvorte si napríklad špeciálny lampáš na čajovú sviečku z misky, do ktorej naskladáte kamienky a sviečku následne položíte na ich vrch.

5. Do kúpeľne

Bublinkový relax bez sviečok? To nie je to pravé orechové. Sviečky v kúpeľni sú pre každého pôžitkára samozrejmosťou. Po náročnom dni alebo pri romantickej chvíľke s partnerom rozmiestnite sviečky po okrajoch vane, na umývadlo aj na zem. Potom si už len stačí naliať víno a odpočívať.

Tip: Mrknite aj na predaj parfumov vašej obľúbenej značky. Mnohé parfumérske dielne totiž okrem vôní ponúkajú aj dokonalé sviečky.

6. Do spálne

Romantika sa nevymedzuje len na kúpeľňu, ale rovnako aj na spálňu. V situáciách, keď si chcete užiť intímne chvíle s partnerom, umiestnite sviečky aj do spálne. Okrem klasiky môžete vytvoriť špeciálnu výstavku – niekoľko sviečok položte pred zrkadlo a odraz zosilní silu tancujúcich plamienkov.

7. Zaveste sviečky všade, kam sa to dá

Lampášiky a lampičky nie sú len záležitosťou exteriéru, rozmiestniť ich môžete aj doma. Existuje aj množstvo ďalších závesných lampášov, ktoré sú zdobené či jednoduché, na jednu sviečku alebo na niekoľko. Vyberte si také, ktoré budú ladiť s vaším interiérom a oživte tak priestor, v ktorom trávite nielen svoj voľný čas.

Tip: Zhluky sviečok vyzerajú výborné s prírodnými dekoráciami, akými sú napríklad kamene, mušle a vetvičky. Ladí im to aj so sklenenými predmetmi, napríklad s prázdnymi fľaškami, vázami, ale aj flakónmi z parfumov, ktoré úžasne odrážajú svetlo.

Zdroj obrázka: Unsplash.com


Sponzorovaný článok: 7 spôsobov, ako pomocou vonných sviečok oživiť interiér domova | douglas.sk