Zatúžili ste po nafukovacej vírivke? Ako si správne vybrať?

Ako si čo najlepšie oddýchnuť cez leto? Väčšina z vás určite povie, že niekde pri vode. Alebo skôr vo vode? Každopádne, výhodu v tomto majú tí z vás, ktorí bývajú v rodinnom dome s dostatočne priestranným pozemkom. Nemusia totiž k vode chodiť na kúpalisko, či k jazeru.

housegardensk-obrocazokkprullocanku

Počet osôb a umiestnenie vírivky

Vy však na svojom pozemku nemáte priestor na dostatočne veľký bazén? To vôbec nevadí, je tu ešte jedna možnosť ako si dopriať „vodný“ relax podobný tomu v luxusnom wellness hoteli. Sú ňou komfortné nafukovacie vírivky. Ako si vybrať tú pravú?

Prvým parametrom, ktorý pri kúpe vírivky budete celkom určite riešiť, je jej veľkosť. Má ísť o vírivku pre pár, pre rodinu, či rovno pre skupinku priateľov? Okrem počtu osôb nezabudnite ani na vaše priestorové možnosti.

Tým sa rovno presúvame k otázke, kam vírivku umiestnite? Nejde totiž len o samotný dostatok priestoru. Potrebujete rovný a spevnený povrch a taktiež prístup k vode kvôli napusteniu vírivky a prístup k elektrickej energii. Bez nej by ste mohli akurát tak sedieť v chladnej vode.

Materiál vírivky, typ filtrácie a ohrev vody

Pristúpme k materiálovým možnostiam pri výbere vírivky. Najčastejšie sa môžete stretnúť s dvoma. Prvým je laminované PVC, ktoré sa skladá z viacerých (obvykle 3) vrstiev, ktoré mu dodávajú potrebnú pevnosť. Môže mať aj vonkajšiu UV ochranu. Druhým materiálom je PVC označované ako Rhino Tech. Má až 6 vrstiev a je tak odolné voči UV žiareniu a aj voči poškrabaniu a do istej miery aj voči mrazu.

Podobne aj pri filtrácii sa môžete stretnúť s dvoma variantmi. Lacnejšou kartušovou filtráciou, pri ktorej filtrujú vodu papierové vložky, ktoré však treba aj viackrát za rok meniť. A potom je tu účinnejšia (a drahšia) piesková filtrácia, ktorej náplň sa mení raz za 2 roky. Ušetríte pri nej aj na bazénovej chémii.

Vodu však treba nielen filtrovať, ale aj ohrievať. Všímajte si hlavne rýchlosť ohrevu, ktorá by mala byť aspoň 2 – 2,5 °C/hod. Všímajte si však aj príkon, keďže čím je vyšší, tým viac elektrickej energie vírivka pri ohreve vody spotrebuje. A predsa chcete vedieť, aký bude mať vírivka vplyv na vašu spotrebu, no nie?

Zdroj obrázka: Goodpics / Shutterstock.com


Sponzorovaný článok: Zatúžili ste po nafukovacej vírivke? Ako si správne vybrať? | www.alza.sk