Dbáte na to, aké stavebné materiály vyberáte do domácnosti?

Budovanie komfortného a štýlového interiéru zaberá množstvo práce a času. Farebné zladenie podláh, obkladových materiálov, stien, nábytku a ďalších dekorácií predstavuje náročný proces. Správne zvolené materiály a detaily nakoniec prinášajú interiér s unikátnym štýlom, ktorý spĺňa praktickú aj estetickú funkciu. Dávate si záležať pri výbere stavebných materiálov do vášho domova na ich funkčnosti a dizajne, alebo sa zaujímate aj o ich zloženie?

stavebné materiály do domácnosti_housegarden

K trendom v oblasti tvorby interiérov určite patrí výber vhodných štýlových, farebne a aj materiálovo zladených prvkov, ktoré sú úzko prepojené s praktickým využitím v bežnom živote. Veľký dôraz sa čoraz častejšie kladie aj na zdravie domácnosti, ktorej podkategóriu tvoria nezávadné stavebné materiály. Sú súčasťou domovov, hoci ich niekedy nie je na prvý pohľad vidieť. Medzi tieto materiály patria napríklad rôzne nátery, lepidlá, prírodný olej, škárovacie hmoty a pod.

Vybrať spoľahlivé a nezávadné stavebné materiály je dôležitou súčasťou stavby alebo rekonštrukcie interiérov. Majitelia aj správnym výberom prispievajú k vytvoreniu zdravšej domácnosti.

Aké stavebné materiály sa využívali kedysi?

Používanie nie celkom ekologických látok počas výroby stavebných materiálov bol kedysi pomerne bežný jav. Využívali sa látky, ktoré nepriaznivo vplývali na ľudí aj životné prostredie. Na úpravu interiérov a v domácnosti sa používali aj zdravotne nevhodné materiály, ktorých súčasťou boli syntetické živice s vysokým obsahom prchavých látok.

Aké stavebné materiály sa využívajú dnes?

Pokrok v stavebníctve našťastie neobišiel ani stavebné materiály. Postupom času sa začalo výraznejšie dbať na nezávadnosť  materiálov používaných v interiéri, ktoré tak dnes prispievajú k budovaniu zdravého prostredia vo vnútri domu. MUREXIN ponúka stavebné materiály, ktorých použitie je bezpečné tak z hľadiska používania zákazníkmi, ako aj s ohľadom na životné prostredie.

Zmeny nastali napríklad v oblasti lepidiel, ktoré sa dnes prevažne vyrábajú na báze MS polymérov a syntetických disperzií s minimálnym alebo žiadnym množstvom prchavých látok, čo prináša ekologické riešenie pre akúkoľvek domácnosť. Tieto, väčšinou jednozložkové, lepidlá sa vďaka univerzálnym vlastnostiam a vhodnej kombinácií látok môžu použiť na rôzne podklady a širokú škálu podláh. V lepidlách na báze MS polymérov a syntetických disperzií sa nenachádza voda ani rozpúšťadlá, čo zvyšuje ich spoľahlivosť a efektivitu počas realizácie.

Čo je potrebné všímať si pri výbere stavebných produktov?

  • Výrobcovia, odborníci alebo zaškolení zástupcovia a personál vedia najlepšie posúdiť správnosť využitia daného stavebného materiálu. Na základe praktických skúseností vám poradia, aké riešenia by mohli byť vo vašom prípade tie najoptimálnejšie a najvhodnejšie. Zhodnotia váš aktuálny stav a navrhnú finálne východisko.
  • Produkt, ktorý plánujete zakúpiť, si najskôr poriadne preštudujte. Ak si napríklad budete kupovať lepidlo na parkety, pozrite si, v súlade s akými normami daný produkt je.
  • Informujte sa o zložení daného produktu. Zistite prítomnosť nebezpečných látok, prípadne si všímajte EKO informácie, ktoré zákazníkom povedia viac o ich nezávadnosti a vplyve na životné prostredie.

Oblasť stavebníctva sa snaží svojim zákazníkom prinášať produkty, ktoré budú plniť nielen svoju primárnu funkciu, ale zároveň budú v súladu so zdravím ľudí a životným prostredím. Domáci majstri alebo profesionáli pritom neustále vyhľadávajú stavebné materiály s jednozložkovou formou, ktoré môžu jednoducho začať hneď používať. Súčasný zákazník je dnes náročnejší, a to tak v oblasti zloženia produktov, ak aj v oblasti ich realizácie.

Pri výbere materiálov do domácností vám pomôže MUREXIN. Na základe dlhoročných skúseností prehľadne a starostlivo vyberá a ponúka produkty, ktoré prinášajú istotu, pohodlie a bezpečie do vašich domovov.


Sponzorovaný článok : Dbáte na to, aké stavebné materiály vyberáte do domácnosti? | www.murexin.sk