Pripravte sa na leto, nový bazén už čaká!

Máte pri svojom dome záhradku a chcete deťom i sebe poskytnúť nejaké to vyžitie? Stavte na nový bazén, ktorý sa stane nekonečným zdrojom zábavy a pohodových chvíľ.

Bazén má v záhradách svoje miesto

Bývali časy, kedy sme závistlivo pokukovali do záhrady jediného suseda, ktorý mal bazén. Dnes už je neoddeliteľnou súčasťou mnohých záhrad a nie je sa čomu diviť. Plavárne a hrádze rybníkov bývajú preplnené na prasknutie, kto by sa tam chcel biť o kúsok miesta vo vode? Navyše, na trhu je taká široká ponuka, že si bazén môžete zaobstarať aj do pomerne malej záhradky. 

Na čo si dať pozor, keď vyberáte bazén?

Okrem toho, že si poviete, koľko ste do jeho kúpy ochotní investovať, je dôležité zamyslieť sa aj nad ďalšími parametrami.

Dobre vyberte miesto, kam bazén postavíte

Máte v záhrade dostatok miesta a nemôžete sa rozhodnúť, kde by mal bazén stáť? Riaďte sa nasledujúcimi parametrami :

  • Bazén by mal stáť na rovnom podklade.
  • Ideálne je, aby na bazén cez deň svietilo slniečko. Ušetríte za ohrev vody a určite vám bude príjemnejšie.
  • Malo by to byť miesto v závetrí.
  • Vhodné je tiež, keď je bazén mimo zvedavých pohľadov susedov a okoloidúcich.
  • Z hľadiska údržby by v bezprostrednej blízkosti bazéna nemali byť stromy a kríky, ktorých listy by znečisťovali vodu .

Akému typu bazéna dávate prednosť?

Ponuka bazénov je široká, čo sa týka veľkosti i tvaru a navyše sa musíte rozhodnúť, či chcete nadzemný bazén, alebo bazén zapustený do zeme. Z hľadiska priestoru sú výhodnejšie nadzemné bazény, ktoré sa ľahko stavajú aj udržujú. Vybrať si môžete medzi nafukovacími bazénmi, bazénmi s nafukovacím lemom a bazénmi s rámovou konštrukciou.

Zaostrené na veľkosť bazéna

Veľkosť bazéna vyberajte hlavne s ohľadom na voľný priestor vo vašej záhrade. Nezabudnite, že okolo bazéna budete chcieť chodiť a možno si tam postaviť aj ležadlá. Ak vás priestor netrápi, vezmite do úvahy aj to, na čo chcete bazén využívať a tiež na počet osôb, ktoré sa v ňom budú pravidelne naraz kúpať a či pôjde len o dospelých, alebo tiež o deti. 

A čo tvar?

Aj tu záleží na voľnom priestore, do úvahy je potrebné vziať aj to, čo od bazéna očakávate. Chcete sa v bazéne len osviežiť (kľudne voľte guľatý bazén), alebo si chcete aj zaplávať? Potom je vhodnejší ten hranatý.

Náš tip na záver: Kúpou bazéna to nekončí

Bazén už máte vybraný a je čas jasať? Ešte nie tak celkom. Okrem bazéna budete potrebovať aj ďalšie príslušenstvo a nevyhnutnosti, ktoré k nemu patria.


Sponzorovaný článok - Pripravte sa na leto, nový bazén už čaká! | hawaj.sk