Vstupná brána do vášho domova

Veríte na lásku na prvý pohľad? Je to možno silný výraz, no ak nie na lásku, tak na prvý dojem sa zameriava takmer každý. Na tom by ste si mali dávať za každých okolností záležať. Hovoríme však nielen o prvom dojme pri výzore človeka, ale aj o dojme, aký robí vaša domácnosť. Preto by mal byť vchod do nej akousi reprezentatívnou bránou domova.

shutterstock_1691112340
Zdroj obrázka : Pixel-Shot / Shutterstock.com 

Organizovaný chaos

Často sa stáva, že každý člen rodiny má hneď niekoľko mikín či búnd, ktoré pravidelne strieda a tieto sa nechávajú prevesené v celej chodbe. Čo tak tomu dať trošku systém a pozrieť sa na predsieňové steny, ktoré by sa mohli do vašej vstupnej chodby hodiť? Nemusí ísť o veľkú skriňu na celú stenu, môže postačiť väčší organizovaný vešiak s poličkami, zrkadlom a skrinkou. Tam budete mať miesto na teplé vršky, odkladaciu plochu na kľúče, okuliare či čiapky. 

Miesto pre topánky

Do predsiení zaručene patria dostatočne veľké botníky, kam si odložíte obuv, aby sa vám nepovaľovala kade tade a nemuseli ste ju prekračovať. Prvému dojmu určite prospeje, keď nebudete mať topánky porozkladané po veľkej ploche v chodbe. Rovnako tak môžete mať v topánkovníku obuv na všetky sezóny a nemusíte sa zaťažovať odkladaním do iného úložného priestoru. 

Skrinka na topánky vám zároveň ponúka aj vrchnú poličku, či už na sedenie, alebo ako miesto na ďalšie menšie veci. Dajte si jeden záväzok a zbavte sa všetkých párov, ktoré nenosíte a pravdepodobne ani nosiť nebudete. Urobíte si tak priestor na nové páry alebo uvoľníte preplnený priestor v topánkovníku. 

Na atmosfére záleží

Určite budete súhlasiť s tým, že dojem tvoria aj maličkosti. Dajte si teda aj v chodbe na nich záležať. Stačia jednoduché dekorácie na stenu a uvidíte, ako to zmení atmosféru. Nálepky, obrazy, mapy či vaše rodinné fotografie. Voľba je na vás. 

Snažte sa mať v predsieni len toľko vecí, koľko reálne využívate a neprepĺňajte ju. Môže to spôsobiť stiesnený pocit a z prvého dojmu už veľa neurobíte.