Smrekové pelety TATRAS / 1 paleta 1050 kg

Kód: 180
420 € / paleta 350 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
26.6.2024
Možnosti doručenia

Drevné pelety EN PLUS A1 zo slovenskej výroby TATRAS  sa vyrábajú z prvotriednych smrekových pilín lisovaním, tzv. peletizáciou. Lisovaním sa v peletách koncentruje veľké množstvo energie využiteľnej na vykurovanie. Pelety sú zároveň najšetrnejším palivom. Drevné pelety vhodné do kachiel, krbov alebo kotlov na pelety.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čitsté svetlé drevné pelety TATRAS EN PLUS A1 sa vyrábajú lisovaním prvotriednych drevených pilín ako odpad pri spracovaní dreva bez ďalších prísad. Vyznačujú sa extrémnou hustotou a nízkym obsahom vlhkosti. Používajú sa ako kvalitné ekologické palivo. Zhorené pelety zanechávajú iba veľmi malé množstvo popola, ktorý je ešte možné využiť ako hnojivo. 


Parametre drevných peliet

  • Sypná hmotnosť - >650 kg.m-3
  • Tvar - Valcovitý
  • Priemer - 6 mm
  • Obsah vody - 8 až 10%
  • Obsah popola - <0,7%
  • Výhrevnosť - >4,6kWh / 1 kg

Cenová jednotka : 1050 kg paleta (70 vriec po 15 kg)


Prečo si vybrať pelety TATRAS ?

Ľudstvo je v dnešnej dobe závislé od využívania primárnych energetických zdrojov. Aby sa tento stav v budúcnosti zmenil, musia sa hľadať vhodné náhrady za fosílne palivá, ktorých zásoby sa odhadujú už len na niekoľko desiatok rokov. Práve riešením tohto problému môže byť energetické zhodnocovanie biomasy, ktorej energetický potenciál prevyšuje ročnú celosvetovú spotrebu energie. Peletové palivo je omnoho lacnejšie ako každé iné. Veľmi dôležité je zhodnocovanie drevného odpadu, ktorý je na rozdiel od iných druhov odpadov cenený najmä pre svoj vysoký energetický obsah. Keďže ide o domáci zdroj energie, výhodou je, že ho netreba dovážať a jeho cena nezávisí od monopolného dodávateľa alebo vývoja cien na medzinárodnom trhu. Peniaze ostávajú na regionálnej úrovni Slovenska čo priaznivo povzbudzuje miestnu ekonomiku a vytvára nové pracovné príležitosti.

Dodatočné parametre

Kategória: Pelety
Hmotnosť: 1050 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

PREMIUM PELETY TATRAS

Výroba peliet TATRAS je synonymum vynikajúcej kvality a spoľahlivosti, ktorá sa nachádza v srdci Slovenska.

Od roku 2016 vyrába pelety špičkovej kvality s použitím pilín a hoblín, ktoré sú 100% pochádzajúce z vedľajšieho produktu pri spracovaní dreva.

Vďaka niekoľkoročným nadobudnutým výrobným skúsenostiam a neustálym technologickým investíciám zaručujeme vysoký certifikovaný štandard kvality, ktorý nielenže spĺňa požiadavky noriem ENplus A1 , ale jednoznačne prekračuje parametre požadované národnými a európskymi platnými normami!