Tri fantastické prílohy ku stejku

Seriál Grilovacia akadémia českého portálu iDnes.cz Vás naučí nové spôsoby prípravy jedál na grile a spoznáte vďaka nej nové chute, ktoré vám môže priniesť aj Váš domáci gril. Reláciou Vás sprevádza náš grilmajster PipMaster Grill - David Kubricht s jeho hosťami a my sa môžeme kochať ich umením, ktoré dúfam doma vyskúšate a podelíte sa na našej stránke na Facebooku alebo Instagrame.

Snímka obrazovky 2022-11-22 o 10.42.42

PipMaster Gril nás v každom diely presvedčí o tom, aký dôležitý je výber mäsa na prípravu výborného steaku. Tentokrát siahne po nízkej rožtenke s kosťou z limitovaného chovu Ayrshire. Toto mäso sa volá Sashi-choco a výnimočné je tým, že jalovice sú tri mesiace pred porážkou dokrmované aj kakaovými bôbmi. Na výslednej chuti to je cítiť a tento druh steaku si ako správny pôžitkár určite užijete. PipMaster steaky pripravoval na liatinovom rošte v najlepšom keramickom grile Kamado Joe  a tým ich posunul ešte o level vyššie. 

Čo by to však bol za stejk, keby k nemu nebola ladiaca a chuť dotvárajúca príloha. PipMaster a jeho hostia nám ukážu vo videu recept na tri fantastické stejkové prílohy - Omáčka s bourbonom a čierným korením, chimichurri omáčka a voňavá cibuľa na mede s bourbonom. Tak poďte si vychutnať dnešné video a experimentujte s nami :)


Video: iDnes.tv

Autor fotografii: Lukáš Oujeský