Údené BBQ kura z grilu

Recept na najchutnejšie kura, aké ste kedy jedli. Teda, jedno z najchutnejších pre nás :) Pripravuje sa v grile, kde máme možnosť si regulovať teplotu a má uzatvárateľný poklop (keramický gril, kotlový gril, peletový gril,..). Ďalej na prípravu budeme potrebovať teplomer - sondu na meranie vnútornej teploty, kvalitné drevené uhlie a obľúbené drevo na údenie. Nám sa ku kuraciemu mäsu hodí veľmi mandlové alebo olivové drevo. 

Čo budeme potrebovať na údené kura:

GrateGoods-Smokey_BBQ_Chicken-1-uai-2500x1406


Postup receptu - krok za krokom:

Príprava nálevu:

Rozpustite 100 gramov AllBrine No.1 v jednom litri horúcej vody a dobre premiešajte, aby sa soľná zmes na nakladanie rozpustila. Nechajte vychladnúť na "chladničkovú" teplotu (min. 7°C).

Príprava kuriatka:

Kura vložte do nálevu tak, aby bolo celé ponorené. Nechajte v chladničke "oddychovať" minimálne hodinu, maximálne však 12 hodín. Po vybratí z marinády opláchnite a osušte kuchynskou utierkou. Na záver posypte poriadne grilovacím BBQ korením

Grilovanie:

Gril rozpáľte na na teplotu 110 - 120°C. Pridajte do uhlia drevo na údenie a pomaly grilujte kura na nepriamo s uzavretým poklopom dovtedy, kým vnútorná teplota v prse kuraťa nedosiahne teplotu 74°C. Vyberte kura z grilu a nechajte odpočívať aspoň 15 minút. Kým kura oddychuje, tak rozpáľte gril na vyššiu teplotu a kura napriamo v grile ešte opečte, aby získalo peknú farbu a chrumkavú kožičku. 

Servírovanie:

Kuriatko môžete servírovať priamo z grilovacieho liatinového stojana. Aby ste si nepoškodili stôl, použite špeciálnu podložku pod liatinový riad. Kúsky kuraťa môžete dať do žemle spolu so zeleninou alebo len tak namáčať do BBQ omáčky.

GrateGoods-Smokey_BBQ_Chicken-2