Údené huby v grile

Hubárska sezóna je v plnom prúde a my máme pre Vás osvedčený tip, ako pripraviť šampiňony, hríby a huby, ktoré ste ponachádzali v lese. Recpet si viete pripraviť aj doma v rúre, ale ten správny nádych mu dodá práve gril a vôňa dreva alebo dreveného uhlia.

Čo budeme potrebovať na údené huby? 

  • čerstvé huby alebo šampiňóny (500g)
  • jablčný ocot (1/2 hrnčeka)
  • sójovú omáčku (1/2 hrnčeka)
  • fantastické korenie Traeger Saskatchewan

udene-hriby-huby-sampinony-v-grile-bbq


Postup prípravy: 

Očistené hríby vložte to vrecka na marinovanie (potravinárske vrecko na zip-lock alebo obyčajné väčšie desiatové vrecko). Pridajte jablčný ocot, sójovú omáčku a koreniacu zmes. Dobre premiešajte a nechajte marinovať v chladničke najmenej 2 hodiny (nie viac ako 6 hodín).

Po marinovaní si rozohrejte gril na 177°C. Keď bude gril vyhriaty, vložte do neho grilovaciu liatinovú panvicu aby sa zohriala. Následne pridajte marinované huby pomaly do horúcej panvice a grilujte približne 30 minút kým huby nezmäknú. Pre lepšiu chuť môžete pridať v griloch Traeger funkciu Super Smoke, v griloch na drevené uhlie pridať zopár drievok na údenie alebo v plynových griloch pridať jednorázový voňavý zásobník štiepok.

Pred servírovaním nechajte hríby chvíľu vychladnúť, lebo hríb je tvorený z veľkej časti vodou a nedočkaví stravníci by sa mohli popáliť. Takto pripravené huby potešia počas hubárskej sezóny ale aj počas celého roka ako fantastické predjedlo alebo pochúťka ku vínu a syrom. Výhodou je, že pripraviť takto môžete aj šampiňóny alebo hlivu ustricovú, ktorá je zároveň aj veľmi zdravá a doplní telu veľa minerálov a vitamínov.

udene-hriby-huby-sampinony-v-grile-bbq-2