Zaúdené pečené tekvicové semienka

Chystáte sa na Halloween vyrezávať tekvicu pre deti alebo ako jesennú dekoráciu? Tak potom určite nevyhadzujte semiačka. Prezradíme vám recept, na ktorý sa budete tešiť už každý rok - sú to grilované zaúdené tekvicové semiačka. Je to naozaj delikatesa, takže jedna tekvica stačiť naozaj nebude.   

Čo budeme potrebovať zaúdené tekvicové semienka?

  • umyté a od dužiny očistené semienka tekvice
  • obľúbený olej, ktorý znesie vyššiu teplotu
  • soľ alebo obľúbené korenie

Postup receptu - krok za krokom:

Príprava:

Rozpáľte gril na približne 85°C. Kým sa gril nahrieva, rozložte naolejované posolené tekvicové semiačka na plech na pečenie, ktorý sa Vám zmestí do grilu. Odporúčame použiť papier na pečenie, aby sa vám ľahšie semiačka po upečení oddeľovali. Vložte plech so semienkami do grilu a ak máte možnosť, spustite funkciu Super Smoke. V iných griloch ako Traeger stačí, ak pridáte drevo alebo štiepku na údenie pre dodanie výbornej zaúdenej chuti. Takto pripravujte približne 20 minút.

pecene-tekvicove-semiacka

Následne semiačka ešte raz veľkoryso posypte soľou a zvýšte teplotu v grile na 165°C. Takto ich pečieme približne 20 minút. Po desiatich minútach urobíme vizuálnu kontrolu chrumkavosti a semienka tiež premiešame.

Servírovanie:

Semienka nechajte vychladnúť a môžete sa pustiť do lúskania počas sledovania svojich obľúbených hokejových alebo futbalových zápasov. Pozor, silne návykové!

traeger-bbq-halloween-pecena-tekvica-3