Grilované kuracie lízatká "Lollipops"

Deti milujú lízatká! Pripravte im na oslavu alebo grilovačku "lollipops" z kuracích dolných stehien a uvidíte, ako sa po nich zapráši. Dajú sa urobiť v sladkej ale aj pikantnej verzí, takže na chuť si prídu malí aj veľkí. Príprava trvá krátko, približne 15-30 minúť. Záleží od šikovnosti, ako rýchlo sa naučíte lýzatká "vyrábať". Pripravujú sa v uzavretom grile, ako je keramický, kotlový, peletový alebo plynový gril. 

Čo budeme potrebovať na grilované kuracie lýzatká? (pre 4 osoby)

GrateGoods-Kiplollies-van-de-BBQ-uai-1600x1600


Postup receptu - krok za krokom:

Príprava:

Najprv si musíme premeniť dolné kuracie stehná na úhľadné lýzatká. Chytíme stehno a asi v polovici kosti prerežeme kožu a šlahy dookola, aby  sa dala oddeliť. Kožu bližšie k mäsu zatlačíme dole tak, aby pekne obalila mäso a vytvorila "guličku". Následne si zoberte papierovú utierku, aby ste mali lepší úchop, a ztiahnite s ňou kožu a chrupavku dole z kĺbu. 

Nožom ešte dočistite kosť, aby na nej neboli zvyšky šliach a ešte dotvarujte peknú guličku z mäsovej časti. Zabaľte vrchnú časť do alobalu aby sa kosť nespálila a mala peknú farbu. Na záver "lýzatka" veľkoryso okoreňte koreniacou zmesou. 

Grilovanie:

Gril rozpálime na teplotu 140 - 160°C a grilujeme približne 30-45 minút, ale minimálne dovtedy, kým teplota v mäse v jadre nedosiahne aspoň 72°C. 

Servírovanie:

Servírujeme pekne postavené na tanieri s omáčkou od Grate Goods Mississippi Comeback BBQ Sauce alebo pikantnou California Hot Sauce.

GrateGoods-Kiplollies-van-de-BBQ-2-scaled-uai-1707x2133