Údený teľací tatarák studeným dymom

Prekvapiť hostí býva niekedy poriadne náročné. Ak však siahnete po našom fantastickom zaúdenom teľacom tataráku, úspech máte zaručený. K jeho príprave potrebujete gril, ktorý má horné veko (keramický, kotlový, peletový, plynový...), kvalitnú štiepku na údenie, dobrý ostrý nôž, cédrovú doštičku na údenie a vyvíjač studeného dymu. A samozrejme teľacie mäso od dobrého mäsiara, kde máte istotu, že bolo skontrolované a nehrozia Vám zdravotné problémy. 

Čo budeme potrebovať na údený teľací tatarák? (4-6 porcí)

  • 400 g chudého teľacieho mäsa ( na osobu je to približne 80-100 g)
  • 1 ks žĺtok
  • 1 lyžica kapary
  • 1/2 červenej cibule
  • 2 ks malej kyslej uhorky
  • korenie Grate Goods SPG BBQ Rub alebo pre pikantnejšiu chuť Spicy Chipotle Rub

Grate-Goods-Kalfstartaar-recept-3


Postup receptu - krok za krokom:

Príprava mäsa:

Nakrájajte teľacie mäso najemno (na 2-3 mm). Pre tento účel budete potrebovať naozaj kvalitný a ostrý nôž. Určite mäso nemelte, stratilo by chuť.

Údenie:

Pokrájané teľacie mäso porozkladajte na dosku na údenie a vložte do grilu, kde už je rozpálený generátor so štiepkami alebo peletami na údenie. V zavretím grile úďte približne 30 minút. Po vybratí z grilu je dôležité mäso nechať vychladnúť v chladničke aspoň 15-30 minút v miske s vrchnákom. Po odležaní zmiešajte mäso s vaječným žĺtkom, najemno nakrájanou červenou cibuľou, uhorkou, kapary a korením (SPG, Spicy Chipotle). 

Grate-Goods-Kalfstartaar-recept-2

Servírovanie:

Teľací tatarík chutí fantasticky s Grilovaným Texas Toast s cesnakom ale môžete ho podávať aj zvlášť a nechať hostí si ho namiešať samých. Prajeme Vám dobrú chuť a príjemnú zábavu s našími receptami :)

Grate-Goods-Kalfstartaar-recept-4